Receptę na leki możesz otrzymać online w 5 min

Reklama

Regularne odwiedzanie lekarzy w przychodniach wiąże się ze stratą dużej ilości czasu oraz zdrowia. Przewlekłe schorzenia wymagają stałych wizyt, co jest uciążliwe zarówno dla osób starszych, jak i młodszych. Z pomocą przychodzą portale internetowe typu e-recepta.net oferujące pośrednictwo bez kolejek, a także w niskiej cenie pomiędzy lekarzami, a pacjentami.

Czym jest e-recepta i czy jest bezpieczna?

E-receptą nazywa się dokument elektroniczny zastępujący klasyczną, papierową receptę. Forma ta jest wygodna i bezpieczna, uniemożliwiająca pomyłki przez nieprawidłowy odczyt, co zdarzało się w tradycyjnej postaci. Wystawiana jest poprzez program łączący się z Internetowym Kontem Pacjenta oraz realizowana za pomocą kodu, bez posiadania fizycznej wersji. E-receptę wystawia uprawniony zgodnie z prawem lekarz, a następnie otrzymuje się e-mail, kod lub wydrukowaną informację, z którą udaje się do apteki, lub realizuje przez internet. Taka forma podobnie jak klasyczna zawiera m.in. przepisane leki, ich dawkowanie, skład leków recepturowych, a także datę wystawienia, realizacji, ważność, miejsce wystawienia, dane pacjenta oraz lekarza wystawiającego. Jest to forma całkowicie bezpieczna, szybka i prosta co zachęca do korzystania.

Reklama

Jak można otrzymać receptę online bez wychodzenia z domu?

Recepta online to forma, którą można otrzymać w bardzo prosty sposób. Wystarczy udać się do odpowiedniego lekarza lub skorzystać z portali pośredniczących między pacjentami a lekarzami. Jednym z nich jest innowacyjna strona e-recepta.net, dzięki której łatwo i szybko otrzymuje się potrzebne przepisy. W aktualnej chwili zaufało jej już ponad 50 tysięcy użytkowników, a realizacje konsultacji medycznych następują w 15 minut. Dodatkowo korzystanie z danego portalu to najlepszy sposób na zaoszczędzenie czasu oraz nienarażanie swojego zdrowia na oczekiwanie w długich kolejkach instytucji medycznych. E-recepta na stronie internetowej e-recepta.net, to usługa na tyle prosta, iż mogą z niej korzystać nawet osoby starsze. By otrzymać kod należy wpisać w wyszukiwarkę trzy pierwsze litery potrzebnego leku, a witryna automatycznie przedstawi propozycje. Następnie wybiera się odpowiednią pozycję i wypełnia wywiad medyczny oraz opłaca koszty konsultacji medycznej. Przy braku przeciwwskazań dokument zostanie wystawiony w ciągu maksymalnie 15 minut, natomiast kod przesłany będzie na podany numer telefonu lub adres e-mail. Czas oczekiwania w wyjątkowych sytuacjach może się wydłużyć do 24 godzin (np. w godzinach nocnych lub dniach świątecznych).

Kto może otrzymać e-receptę i jak przebiega konsultacja?

Internetową e-receptę w portalu e-recepta.net może otrzymać każda osoba powyżej 18 roku życia, chorująca przewlekle, a także wymagająca jednorazowego wypisu leku. Konsultacja medyczna po opłaceniu (koszt 59 zł) przebiega bardzo sprawnie i intuicyjnie. Pacjent spotyka się online z lekarzem i udziela stosownych informacji, natomiast medyk na podstawie badania internetowego określa schorzenie i potrzeby. Następnie zostaje wypisana recepta a jej kod przesłany pacjentowi do realizacji w wybranej aptece. Warto zaznaczyć, iż tak wystawiony dokument jest równie ważny, jak ten wystawiony w przychodni i podlega takim samym prawom.

Reklama