Ranking osuszaczy powietrza z opcją nawilżania – poznaj najlepsze i wielofunkcyjne urządzenia

Zbyt duża wilgotność powietrza w pomieszczeniach może prowadzić do nie lada problemów. Przede wszystkim może mieć to bardzo negatywny wpływ na zdrowie domowników. Wynika to z tego, że panująca w powietrzu wilgoć szybko doprowadza do pojawienia się pleśni i grzybów. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby sobie z takim problemem poradzić. Jednym z nich jest stosowanie osuszacza powietrza z funkcją nawilżania. Na rynku takich urządzeń obecnie nie brakuje. Oto ranking tych, które zasługują na szczególną uwagę.

Osuszacz powietrza GOTZE & JENSEN DH500

Szukasz dopasowanego do swoich potrzeb osuszacza powietrza? Ranking pomoże Ci w wyborze. Nasze zestawienie warto rozpocząć od modelu GOTZE & JENSEN DH500. Urządzenie przede wszystkim wyróżnia się swoją wydajnością. Skutecznie wychwytuje i usuwa nadmierną wilgoć z powietrza. Jego stosowanie zaleca się przede wszystkim w pomieszczeniach słabo wentylowanych. Osuszacz GOTZE & JENSEN DH500 jest nie tylko skuteczny, ale i cichy w trakcie swojej pracy. Dzięki temu w żaden sposób nie przeszkadza domownikom w nocy. Jego zaletą jest również fakt, że nie wymaga żadnych dodatkowych wkładów czy detergentów chemicznych. Skroplona woda zbierana jest w zbiorniku o pojemności 50 ml. W momencie, w którym zbiornik będzie pełen, osuszacz automatycznie przestanie pracować, a o pełnym zbiorniku poinformuje poprzez zapalenie się diody.

Osuszacz powietrza SHARP UD-P16E-W

Reklama

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje osuszacz powietrza SHARP UD-P16E-W. Urządzenie jest niezwykle wygodne w użytkowaniu ze względu na wbudowany tryb automatyczny. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć pewność, że wilgotność powietrza w pomieszczeniu jest stale na właściwym poziomie. Dodatkowo urządzenie umożliwia zaprogramowanie docelowego stopnia wilgotności. W takim przypadku urządzenie osuszy powietrze do wskazanego poziomu, a następnie monitorować będzie, czy nie uległ on zmianie. Osuszacz SHARP UD-P16E-W to dobre rozwiązanie dla alergików. Model ten bowiem skutecznie dba o odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, co daje gwarancję braku dolegliwości zdrowotnych.

Osuszacz powietrza WHIRLPOOL DE20W5252

W rankingu wysokiej jakości osuszaczy powietrza nie może zabraknąć modelu WHIRLPOOL DE20W5252. Urządzenie korzysta z technologii „Szósty zmysł”. Dzięki temu urządzenie idealnie dopasowuje parametry swojej pracy do warunków panujących w pomieszczeniu. Co więcej, osuszacz wyposażony jest w funkcję uczenia maszynowego. Oznacza to, że urządzenie „uczy się” odpowiednich procedur, a tym samym jeszcze lepiej dopasowuje parametry osuszania, np. w sytuacji spadku bądź wzrostu poziomu wilgotności. Warto podkreślić, że sprzęt nie tylko osusza powietrze, ale również usuwa znajdujące się w powietrzu zabrudzenia. Wszystko dzięki wbudowanym filtrom, które efektywnie zbierają wszelkie pyłki znajdujące się w powietrzu.

Osuszacz powietrza STADLER FROM Theo

Na koniec warto kilka słów powiedzieć jeszcze o osuszaczu powietrza STADLER FROM Theo. Urządzenie wyposażone jest w inteligentny system sterowania i higrostat. Dzięki temu świetnie sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach, które wymagają higieny. Wspomniany higrostat kontroluje stopień wilgotności powietrza, a osuszacz włącza się lub wyłącza zgodnie z ustawionymi wcześniej funkcjami. W momencie, w którym zbiornik jest pełny, urządzenie wyłącza się w sposób automatyczny.