Reklama

RADOSŁAW POŁUBIŃSKI KOORDYNATOREM DS. SZKOLENIA DZIECI

Większość osób związanych z naszym klubem doskonale zna postać Radka Połubińskiego. Radek rozpoczął pracę w charakterze trenera 3 lata temu i od tego czasu udało mu się udowodnić skuteczność swojego podejścia do szkolenia młodzieży. Od września obejmie nową funkcję – koordynatora ds. szkolenia dzieci. 

Radek Połubiński rozpoczął swoją przygodę z tenisem stołowym w wieku 10 lat. Do 16 roku życia trenował w klubie UKS Białobrzegi. Do Dojlid trafił w 2021 roku, kiedy poszukiwaliśmy trenera, który poprowadzi najmłodszą grupę dzieci. 

„Radek jest już z nami od trzech lat, a od września zmieni się jego zakres obowiązków. Można powiedzieć, że dostał awans. Dotychczas prowadził grupę zaawansowaną w klubie oraz grupę naborową, w której młodzi adepci tenisa stołowego stawiali swoje pierwsze kroki. Od września treningi grupy naborowej w Szkole Podstawowej nr 52 poprowadzi nowy trener, dzięki czemu Radek będzie mógł poświęcić więcej czasu i uwagi na pracę z grupą zaawansowaną oraz na koordynację pracy pozostałych trenerów. Dodatkowo pomoże w przygotowaniu motorycznym grupy mistrzowskiej.

Przypomnę, że mamy pod swoimi skrzydłami już trzy szkoły podstawowe w Białymstoku: SP52, SP19 i SP28. W każdej z nich prowadzimy grupę naborową, w każdej powstała też klasa sportowa o profilu tenisa stołowego – to razem aż 6 grup treningowych poza klubem. Szkolimy mnóstwo dzieci, zatrudniamy 6 trenerów. Stwierdziłem, że dobrym pomysłem będzie stworzenie funkcji koordynatora, który czuwać będzie nad procesem szkolenia we wszystkich szkołach podstawowych oraz w klubie. Jestem przekonany, że Radek świetnie odnajdzie się w tej roli. Ma określoną i sprawdzoną wizję szkolenia, dobry kontakt z trenerami i dziećmi. Przez trzy lata dowiódł swojej skuteczności – dzięki niemu załataliśmy klubową dziurę w kategoriach skrzatów i żaków. Chociaż zawsze mieliśmy w klubie silnych kadetów i juniorów, to brakowało nam najmłodszych zawodników. Radek nie tylko pomógł w naborze, ale także wyszkolił grupę dzieci, która ma świetne perspektywy na dalszy rozwój w sporcie. W ubiegłym roku na Mistrzostwach Województwa skrzatów i żaków mieliśmy trzynastu reprezentantów i trzy złote medale w singlu, zdobyte przez braci Romaniuk oraz Różę Okołot. Jestem bardzo zadowolony z pracy Radka i myślę, że ta zmiana przysłuży się dalszemu rozwojowi klubu oraz jego zawodników” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

O plan działania i nadchodzące zmiany w zakresie obowiązków zapytaliśmy także Radka.

„Bardzo cieszę się z nadchodzących zmian. Przede wszystkim zależy mi, żeby dalej realizować się jako trener. Udało mi się osiągnąć pierwsze sukcesy z moimi zawodnikami, ale celuję znacznie wyżej. Od września skupię się na prowadzeniu grupy zaawansowanej, pomogę też w przygotowaniu motorycznym grupy mistrzowskiej. W Szkole Podstawowej nr. 52 zajmować będę się tylko klasą sportową. Oprócz tego postaram się koordynować pracę pozostałych trenerów: Kamila Zdzienickiego, Michaliny Górskiej, Łukasza Kryńskiego oraz Karola Kunickiego. Przez ostatnie lata udoskonalaliśmy koncepcję szkolenia dla najmłodszych, efektem czego jest sprawdzony system treningowy. Postaram się, żeby wszystkie grupy realizowały założenia tego systemu. Będę pomagał trenerom, sprawdzał postępy poszczególnych grup i wspierał je tam, gdzie będzie to konieczne. Bardzo chciałbym, żeby tenis stołowy w Białymstoku stał się jeszcze bardziej popularny i żebyśmy mogli pochwalić się wychowankami zdobywającymi medale Mistrzostw Polski.” – mówi trener Radek Połubiński.

Reklama