Reklama

Punkt Informacyjny

  Pierwszy punkt informacyjny dla mieszkańców Białegostoku został otwarty 15 stycznia w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok” przy ul. Armii Krajowej 7. Inicjatywę radnych PiS podjął prezes Spółdzielni i znalazł gotowe miejsce, które zaoferował magistratowi.

  Z inicjatywą stworzenia punktów obsługi mieszkańców wystąpiła na początku stycznia grupa radnych PiS. Zaproponowali, by takie pilotażowe punkty powstały na trzech dużych białostockich osiedlach: Nowym Mieście, Słonecznym Stoku i Dziesięcinach. Prezydent Tadeusz Truskolaski poparł pomysł radnych i dzięki inicjatywie prezesa Spółdzielni Słoneczny Stok bez żadnych nakładów na remont miastu użyczono miejsca na organizację pilotażowego punktu.

  Jeśli punkt zyska uznanie mieszkańców, mieszkańcy naszego miasta mają szansę na podobne przedsięwzięcia na kolejnych największych osiedlach. Codziennie od godz. 8 do 14 pracownicy wydziału spraw obywatelskich i komunikacji będą przyjmować wnioski nie tylko od mieszkańców osiedla. Pani Anna Ignatowicz – pracownik Punktu Informacyjnego Urzędu Miejskiego wyjaśniła nam, że białostoczanie przychodząc do siedziby Spółdzielni będą mogli wystąpić m.in. o wydanie dowodu osobistego, o zameldowanie, o pozwolenie na zbiórkę publiczną, o rejestrację stowarzyszenia, o rejestrację pojazdu oraz wymianę prawa jazdy.

https://www.bstok.pl/up/news/1048_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1048_2.jpg

Reklama