Reklama

Puchar Województwa Lubelskiego International Budo Kai 2023

W miniony weekend w Hali  sportowej MOSIR w Terespolu odbył się  Puchar Województwa Lubelskiego International Budo Kai 2023 Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai) z Prezesem Shihan Arturem Więzowskim, zawody zorganizowane zostały przez Klub Sportowy Institute Budo Kai Karate Kyokushin Biała Podlaska pod przewodnictwem Sensei Wojciecha Paszkowskiego i Sensei Dawida Pykacza z pomocą dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Mikro Granty, W Pucharze wystartowało około 200 zawodników Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w mieszanych formach walki Karate Kyokushin Budokai, Ju Jitsu  Grappling. Puchar skierowane głównie do Juniorów młodszych i Starszych.

Puchar Województwa zgromadził około 200 zawodników i zawodniczek z Województwa Lubelskiego  Podlaskiego i Mazowieckiego.

Sędzią głównym zawodów był Sensei Wojciech Paszkowski, wspierali jego pracę na macie Shihan Artur Więzowski. Sensei Wojciech Zagdański, Sensei Mariusz Łukasiuk, Sensei Weronika Olesiejuk, Sensei Dawid Pykacz, , Dorata Perz oraz Senpai Jakub Izdebski, Senpai Szymon Leonienko obsługą biura zawodów zajęli się Państwo Jolanta i Roman Paszkowscy i Pani Wiesława Paszkowska.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prezes Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai Shihan Artur Więzowski. Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule Knockdown(walki pełno kontaktowe Kyokushin Budokai walki w lekkim kontakcie) niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych,

Reklama

Reklama