Przyszłość zapasów wygląda dobrze
W Szczuczynie w hali sportowej Gimnazjum odbyły się Mistrzostwa województwa podlaskiego LZS w zapasach stylu wolnego kadetek, młodziczek, kadetów i młodzików. Odbył się też turniej integracyjny „Zapasy i sumo dla wszystkich”. Udział wzięło ponad 100 zapaśniczek i zapaśników z klubów woj. podlaskiego, warmińsko – mazurskiego oraz świętokrzyskiego, którzy rywalizowali o puchary burmistrza miasta – Artura Kuczyńskiego.
Jak podkreśla sędzia główny Andrzej Lutrzykowski pokazali oni wysoki poziom i wiele walk stało na wysokim poziomie, co dobrze świadczy o przyszłości podlaskich zapasów.
WJ
WYNIKI:
KADETKI (2002-2003-2004)
Kat.: 49kg
- Dylewska Martyna – Gwiazda Szczuczyn, 2.Chmiel Alicja – LUKS Marcinkowo.
Kat.:53kg
- Szmurło Julia – Podlasie Białystok.
Kat.:55kg
- Kazuczyk Agata – Podlasie Białystok, 2. Chrostowska Julia – Gwiazda Szczuczyn, 3. Zakrzewska Karolina – Olimpic Suwałki.
Kat.: 69kg
- Baranowska Joanna – Podlasie Białystok, 2. Choroszucha Marta – Podlasie Białystok.
Kat.:73kg
- Bagińska Emilia – Podlasie Białystok.
MŁODZICZKI (2005-2006-2007)
Kat.: 39kg
- Bobrycka Patrycja – MOSIR Grajewo.
Kat.: 44 kg
- Sobolewska Eliza – UKS Księżyno, 2. Carewicz Emilia – Podlasie Białystok.
Kat.: 50 kg
- Sienkiewicz Emilia – Podlasie Białystok, 2. Głórzewska Wiktoria – Podlasie Białystok.
Kat.: 58 kg
- Popowska Klaudia – MOSIR Grajewo, 2. Wesołowska Wioletta –Gwiazda Szczuczyn, 3. Pawłowska Agnieszka – Gwiazda Szczuczyn.
Kat.: 62 kg
- Konopko Zuzanna – Olimpik Suwałki, 2. Pawłowska Katarzyna – Gwiazda Szczuczyn, 3. Palacz Karolina – Feniks Krynki.
KADECI (2002-2003-2004)
Kat.: 40kg
- Zawistowski Kacper – MOSIR Grajewo.
Kat.:51kg
- Załuska Kamil – Gwiazda Szczuczyn, 2. Popkowski Jakub – MOSIR Grajewo.
Kat.:55kg
- Szreder Brajan – MOSIR Grajewo, 2. Poniatowski Bartosz – MOSIR Grajewo.
Kat.:60kg
- Randzio Damian – MOSIR Grajewo.
Kat.:65kg
- Kasjaniuk Marcin – Podlasie Białystok, 2. Kasjaniuk Mateusz – Podlasie Białystok.
Kat.:71kg
- Boć Szymon – MOSIR Grajewo, 2. Choroszucha Marcin – Podlasie Białystok.
Kat.:80kg
- Pietruczuk Michał – Podlasie Białystok.
Kat.:92kg
- Żebrowski Jakub – Gwiazda Szczuczyn.
Kat.:110kg
- Chmielewski Paweł – Podlasie Białystok.
MŁODZICY (2005-2006-2007)
Kat.: 35kg
- Barwikowski Jakub – Gwiazda Szczuczyn, 2. Berć Mateusz – Gwiazda Szczuczyn, 3. Bieluczyk Jan – UKS Księżyno.
Kat.: 41kg
- Kirkis Krystian – Podlasie Białystok, 2. Sienkiewicz Sebastian – Podlasie Białystok.
Kat.: 48 kg
- Klin Jan Jakub – MOSIR Grajewo, 3. Koński Patryk – Gwiazda Szczuczyn, 3. Nowik Eryk – MOSIR Grajewo.
Kat.:52kg
- Bokiniec Kamil – Podlasie Białystok, 2. Klimaszewski Marcin – Zabłudów, 3. Wyszyński Damian – Księżyno.
Kat.:57kg
- Rodzik Bartosz – Podlasie Białystok, 2. Rudzki Krystian – Podlasie Białystok.
Kat.:62kg
- Stachelek Bartosz – MOSIR Grajewo, 2. Kołakowski Damian – Gwiazda Szczuczyn, 3. Danowski Piotr – Gwiazda Szczuczyn.
Kat.:68kg
- Gryniewski Adam – Podlasie Białystok.
Kat.:75kg
- Kalinowski Bartosz – Gwiazda Szczuczyn , 2. Siedlecki Paweł – Gwiazda Szczuczyn.
Kat.:90kg
- Kruszewicz Łukasz – UKS Księżyno , 2. Podorzelski Łukasz – Gwiazda Szczuczyn.
Wyniki drużynowe (chłopcy)
- UAKS Podlasie Białystok,
- MLUKS Gwiazda Szczuczyn,
- MLUKS MOSIR Grajewo.
Wyniki drużynowe (dziewczęta)
- UAKS Podlasie Białystok,
- MLUKS Gwiazda Szczuczyn,
- MLUKS OLIMPIC Suwałki.
MINIZAPASY DZIEWCZĄT (2008-2009)
Kat.: 31 kg
- Romanowska Kinga – LUKS Marcinkowo, 2. Skibniewska Gabriela – Gwiazda Szczuczyn, 3. Skrodzka Joanna – Gwiazda Szczuczyn.
Kat. 33.kg
- Zduńko Emilia – LUKS Marcinkowo, 2. Starszewska Karolina – Gwiazda Szczuczyn, 3. Barwikowska Natalia – Gwiazda Szczuczyn.
Kat . 35 kg
- Gnys Zuzanna – Gwiazda Szczuczyn, 2. Barwikowska Weronika – Gwiazda Szczuczyn, 3. Obuchowska Maria – Podlasie Białystok , Smirnow Roksana – Gwiazda Szczuczyn.
Kat 41kg
- Palacz Agnieszka – Feniks Krynki, 2. Wyszyńska Julia – UKS Księzyno.
Kat 50kg
- Gnys Julia – Gwiazda Szczuczyn, 2. Dondziło Emilia – Feniks Krynki, 3. Berć Beata – Gwiazda Szczuczyn, Mioduszewska Sylwia – Gwiazda Szczuczyn.
MINIZAPASY CHŁOPCÓW (2008-2009)
Kat. 31kg
- Staniszewski Bartosz – Olimpic Suwałki, 2. Charubin Miłosz – LUKS Karolewo, 3. Ornowski Gabriel – Gwiazda Szczuczyn, Mróz Gabriel – MOSIR Grajewo.
- Kat 33kg
1.Szreder Alan – MOSIR Grajewo, 2. Bartkowiak Kacper – MOSIR Grajewo, 3. Gontarski Dawid – MOSIR Grajewo, Dronkowski Łukasz – MOSIR Grajewo.
Kat 35kg
- Godun Szymon – Podlasie Białystok, 2. Filoniczuk Krzysztof –Podlasie Białystok, 3. Tutaj Paweł – MOSIR Grajewo, Gresiuk Fabian – Podlasie Białystok.
Kat. 42kg
- Klim Bartosz – MOSIR Grajewo, 2. Brzozowski Maciej – Podlasie Białystok, 3. Kłoczko Błażej – Olimpic Suwałki.
Kat 60kg
- Skowron Jakub – Gwiazda Szczuczyn, 2. Siedlecki Marcin – Gwiazda Szczuczyn.
Kat 67kg
- Skol Ksawier – LUKS Marcinkowo, 2. Harasimczuk Jan – UKS Juchnowiec.
SUMO DZIEWCZĄT (2010-2012)
Kat. 23 kg
- Jędruszko Julia – Zabłudów, 2. Gnys Milena – Gwiazda Szczuczyn, 3. Wiśniewska Lena – Gwiazda Szczuczyn.
Kat. 26 kg
- Chojnowska Roksana – MOSIR Grajewo, 2. Bgusławska Wiktoria – Gwiazda Szczuczyn, 3. Chojnowska Zuzanna – MOSIR Grajewo.
Kat. 33 kg
- Wróblewska Nikola – Gwiazda Szczuczyn, 2. Szczytkowska Gabreiela – UKS Księżyno.
Kat. 36 kg
- Szleszyńska Klaudia – MOSIR Grajewo.
SUMO CHŁOPCÓW (2010-2013)
Kat. 25 kg
- Staniszewski Sebastian – Olimpic Suwałki, 2. Cypko Fabian – Olimpic Suwałki, 3. Dąbrowski Jakub – Juchnowiec , Swatkowski Filip – Podlasie Białystok.
Kat. 28kg
- Lutrzykowski Ksawery – Herkules Łomża, 2. Smykowski Szymon – Olimpic Suwałki, 3. Szczytkowski Filip – UKS Księzyno, Ornowski Nataniel – Gwiazda Szczuczyn.
Kat. 30kg
- Szmyd Aleksander – Luks Karolewo, 2. Szewczak Julian – Luks Marcinkowo, 3. Olszewski Mateusz – Juchnowiec, Niewiński Mateusz – UKS Księżyno.
- Fiedorowicz Gabriel – MOSIR Grajewo, 2. Abramowicz Marcel – Podlasie Białystok, 3. Truszewicz Kamil – Podlasie Białystok, Tosik Kamil – Podlasie Białystok.
Kat. 40 kg
- Danowski Patryk – Gwiazda Szczuczyn, 2. Stachelek Ksawery – MOSIR Grajewo, 3. Ejdys Bartosz – Juchnowiec, Adamski Fabian – Podlasie Białystok.
Kat. 55kg
- Stasiuk Grzegorz – LUKS Marcinkowo,2. Fiedorowicz Jan – MOSIR Grajewo, 3. Niewiński Dawid – Księżyno.
Mini zapasy i sumo dziewcząt i chłopców:
- MLUKS Gwiazda Szczuczyn,
- MLUKS MOSIR Grajewo,
- UAKS Podlasie Białystok.