Reklama

Przyjdź na Dzień Seniora

„Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” – pod takim hasłem od początku października odbywają się spotkania inicjowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z okazji Dnia Seniora.

Organizatorzy zapraszają 24 października do Oddziału ZUS w Białymstoku, Inspektoratu w Łomży, oraz Suwałkach, 25 października do Inspektoratu w Zambrowie, 27 października do Inspektoratu w Łomży, 31 października do Oddziału w Białymstoku, Inspektoratu w Łomży i Suwałkach oraz 8 listopada do Miejskiego Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Dzień Seniora to dobra okazja, by wyjść z domu, a jednocześnie zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo własnych pieniędzy. – 24 i 31 października w Białymstoku, Łomży i Suwałkach, eksperci Banku Pocztowego będą przedstawiać Seniorom korzyści płynące z bezgotówkowego otrzymywania świadczeń. Z kolei 25 października w Zambrowie i 27 października w Łomży będzie można zrobić badanie przesiewowe słuchu w ramach programu „Słuch na Plus”, którego inicjatorem jest firma Modelowanie Słuchu. Zainteresowanych poradami zapraszamy w godzinach między 9.00, a 14.00 – informuje Katarzyna Krupicka , regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Cykl wydarzeń zakończy spotkanie z seniorami z Wysokomazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Rozpoczęcie obchodów zaplanowane jest 8 listopada na godzinę 17.00. Przez cały czas do godziny 19.15 będzie można również uzyskać informacje na temat PUE room, wysłuchać prelekcji „Co każdy senior wiedzieć powinien? Przeliczenie emerytury, waloryzacja, ubankowienie, świadczenie pielęgnacyjne i uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji” – dodaje rzeczniczka

Informacja prasowa

Reklama