Reklama

 Przyjaciele Koluchstyl – animatorzy z Fuerteventury

Mieliśmy już okazję napisać o wspaniałym teamie animatorów z hotelu Elba Carlota na Fuerteventurze. Pisaliśmy o ich pracy i wspaniałym podejściu do gości, szczególnie gości niepełnosprawnych. Ich profesjonalizm zasługuje na poświęcenie im większej uwagi. Zazwyczaj w portalach sportowych znajdujemy informacje o wynikach i zdobytych medalach sportowców. Dyscyplina Koluchstyl zdobyła dla Polski wiele medali na różnych zawodach, czterokrotnie mistrzostwo Europy, trzykrotnie mistrzostwo świata (w tym raz w programie World Games Plaza). Klub Sumo Koluch zdobył dziesięciokrotnie mistrzostwo Polski dla Białegostoku. Zawodnicy Koluchstyl startowali w wielu międzynarodowych imprezach, na których zdobyli setki medali. Takie zwycięstwa są bardzo miłe, wiele osób  gratuluje nam wygranych i tego, że godnie reprezentujemy nasz kraj.  Są także tacy, którzy uważają, że medale w sporcie nie są najważniejsze.  Najważniejszy jest ruch i integracja przez sport  i zabawę. Przykładem takiej formy sportu jest m.in. międzynarodowa organizacja TAFISA. A wracając do animatorów z Fuerteventury. Są to młodzi ludzie, którzy nie są zrzeszeni w żadnym klubie, mimo że wielu z nich trenowało wcześniej różne sporty, m.in. kung-fu, taekwondo, piłkę nożną,  koszykówkę, siatkówkę,  baseball czy akrobatykę. Dziś przekładają swoje doświadczenie na pracę z ludźmi. Przygotowanie sportowe jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem, gdyż jest podstawą  ich pracy. Codziennie organizują  różnego rodzaju gry, zabawy i turnieje, w których sami aktywnie uczestniczą. Jest to czysta rywalizacja w formie rekreacyjnej. I właśnie o takich ludziach należy pisać, należy ich reklamować, gdyż nie robią tego dla wyników, a jedynie dla przyjemności innych. Są poniekąd rekordzistami w ilości organizowanych zawodów sportowych sprawiając wiele radości i satysfakcji innym. Ich cały dzień wypełniony jest aktywnością sportową. W przerwach między konkurencjami sportowymi przygotowują się do wieczornych występów. Wieczorami umilają czas gościom pieczołowicie, z pełnym profesjonalizmem przygotowanymi przedstawieniami. I tu można zobaczyć jak bardzo są to wysportowani ludzie. Ze swoim talentem dorównują profesjonalnym sportowcom i aktorom. Są żywym przykładem stwierdzenia, że dobre przygotowanie fizyczne plus znajomość języków obcych otwiera przed człowiekiem duże horyzonty samorealizacji.

W najbliższym czasie zostanie poświęcony cykl krótkich artykułów, który przybliży sylwetki tych  animatorów –  przyjaciół naszej polskiej dyscypliny Koluchstyl w składzie: Angelika Godlewska, Daria Górecka, Seweryn Fijałkowski,  Julien Seymour, Vincenzo Galdi, Leniel Martini, Adrian Caliga, Beatriz Rodriguez i Cristina Olaya Romero.

Zapraszamy naszych czytelników do przesyłania na adres redakcji podobnych artykułów, przedstawiających ludzi, którzy na co dzień zajmują się sportem rekreacyjnym, nie zdobywają medali lecz angażują się w pracę na rzecz aktywności fizycznej.

Przy okazji pozdrawiamy cały personel hotelu Elba Carlota, szczególnie wspaniałych i uśmiechniętych kelnerów.

Światowa Organizacja Koluchstyl