Reklama

Przewodnik po uprawnieniach do kierowania pojazdami

Jedziesz na wakacje i nie wiesz czy twoje prawo jazdy pozwala zabrać przyczepę kempingową? A jeżeli tak, to jaką? Jakim kamperem można jeździć z prawem jazdy kategorii B, a kiedy potrzeba czegoś więcej? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada film instruktażowy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego (WORD).


Jego celem jest przybliżenie kandydatom na kierowców przepisów dotyczących uprawnień do kierowania pojazdami, a tym posiadającym prawo jazdy – rozwianie wątpliwości dotyczących różnych zagadnień. To cenna pomoc, konkretny bowiem przepis jest zilustrowany filmem. Wszystko w jednym miejscu dla wszystkich zainteresowanych.

– Nie wszyscy potrafią czytać skomplikowane ustawy i rozporządzanie, aby dowiedzieć się, jak i od kiedy można starać się o prawo jazdy i jakie ono daje uprawnienia. Wszyscy wolą to obejrzeć, usłyszeć lub – jeszcze lepiej – mieć możliwość zobaczenia w praktyce. Stąd pomysł na ten film, aby prosta informacja w sposób prosty dotarła do zainteresowanych tematem. WORD nie tylko egzaminuje, WORD przede wszystkim uczy i pomaga – wyjaśnia Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku.

Film o uprawnieniach do kierowania pojazdami jest kolejnym wyprodukowanym przez białostocki ośrodek, mającym na celu usprawnienie ruchu tak, by na drogach było bezpieczniej.

Prawo jazdy w Polsce – przewodnik po uprawnieniach do kierowania pojazdami.

źródło: WORD
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama