Reklama

Przesłuchania powiatowe w ramach Rockowań przesunięte na inny termin Podlaski Instytut Kultury. Spotkanie z Katarzyną Drogą Majó…

Termin białostockich przesłuchań powiatowych w ramach Rockowań dla pierwszej grupy zespołów odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • 17:00 TheMoralizacja
 • 17:30 nieTak
 • 18:00 LaVenders
 • 18:30 Blue Buddies
 • 19:00 Obraz Kontrolny
 • 19:30 Bies
 • 20:00 Chory Wuj

Zespoły, które nie mogły wystąpić w pierwszym terminie, przesłuchane zostaną w części drugiej przesłuchań.

Kolejne przesłuchania powiatowe pozostają bez zmian i odbędą się w piątek (3 czerwca) w Augustowie i sobotę (4 czerwca) w Suwałkach.

Rockowania to największy przegląd zespołów rockowych w regionie, od pięciu lat organizowany przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Do udziału zapraszane są zespoły amatorskie z województwa podlaskiego, niezwiązane kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą.

Główna nagroda przeglądu to 5 tys. zł, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 2,5 tys. zł i 1,5 tys. zł. Dodatkową nagrodę ufundowało Polskie Radio Białystok, partner medialny Rockowań. Jest to zakwalifikowanie do finału plebiscytu Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok 2022 oraz koncert live na antenie radia dla wybranego zespołu. Zostanie również przyznana nagroda specjalna ufundowana przez Partnera przeglądu 69 Guitars Pracownia Lutnicza – pełny serwis gitary lub gitary basowej dla wybranego gitarzysty, lub basisty.

LISTA ZAKWALIFIKOWANYCH ZESPOŁÓW:

 1. Acoustic Vapes
 2. Amnestia
 3. Bies
 4. Blackest
 5. Blue Buddies
 6. Cavum
 7. Chory Wuj
 8. Cursed Knowledge
 9. Dzikie dzieci
 10. Jack Kill Project
 11. La Venders
 12. nieTak
 13. Obraz Kontrolny
 14. Projekt L
 15. RCM
 16. Serpent Sky
 17. The Walls Will Collapse
 18. TheMoralizacja
 19. Veikra
 20. Who Asked

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Paulina Tołcz
fot.: UMWP

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama