Reklama

Przeprowadzali cudzoziemców nielegalnie przez granicę

24 lutego  br. na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Narewce funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili grupę 12 cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę polsko-białoruską. Wśród nich znajdowało się 7 obywateli Syrii, 3 obywateli Afganistanu i 2 obywateli Turcji. W toku prowadzonych czynności okazało się, że w grupie znajduje się dwóch przewodników. Ich zadaniem było przeprowadzenie migrantów przez granicę i doprowadzenie do kurierów, by mogli podróżować nielegalnie dalej na zachód Europy.


Byli to dwaj obywatele Turcji w wieku 26 i 21 lat. Mężczyźni usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Hajnówce zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.


Wczoraj (27.02.2023 r.) obywatele Turcji zostali umieszczeni w Areszcie Śledczym w Hajnówce. Za popełniony czyn grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.


Od początku 2023 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 90 osób zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.


Podlaska Straż Graniczna

Reklama

Reklama