Reklama

Przemytnicy migrantów podający fałszywe dane

Cudzoziemcy ujawnieni zostali w  trakcie przeprowadzania przez ,,zieloną granicę” grupy sześciu Syryjczyków. Próbowali ukryć swoją tożsamość i udawać nielegalnych migrantów podając się za obywateli Jordanii. Funkcjonariusze po raz kolejny udowodnili swój profesjonalizm i nie dali wprowadzić się w  błąd.  W trakcie trwających czynności ustalono, iż jeden z cudzoziemców to 26- letni Mołdawianin, drugi natomiast to 26- letni obywatel Autonomii Palestyńskiej.  

Obaj cudzoziemcy, którzy specjalizowali się w przeprowadzaniu nielegalnych migrantów przez polsko – białoruską granicę, usłyszeli zarzuty za organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek, kiedy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali cudzoziemców zajmujących się organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy w ten sposób. Podobnie jak w poprzednich przypadkach mieli oni za zadanie jak najszybciej przeprowadzić grupę osób przez polsko-białoruską granicę w miejscu niedozwolonym i  przekazać je kurierowi, którego zadaniem jest przewiezienie ich dalej do Europy Zachodniej. To oczywiste, że cudzoziemcy,  którzy korzystają z takiego sposobu przekroczenia polsko – białoruskiej  granicy nie są zainteresowane ubieganiem się o ochronę międzynarodową w Polsce. Polska jest dla nich jedynie państwem do przebycia na nowopowstającym szlaku nielegalnej migracji prowadzącym do Europy Zachodniej.

  • Patrol SG
    Patrol SG

Reklama