Reklama

Przed nami Podlaskie Dni Matematyki 2021

Podlaskie Dni Matematyki to cykl wykładów i warsztatów, których celem jest popularyzacja matematyki.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, ale także ich nauczycieli, rodziców oraz studentów i pasjonatów matematyki – zachęca dr hab. Dorota Mozyrska, prof. PB, dziekan Wydziału Informatyki i zarazem przewodnicząca Podlaskich Dni Matematyki 2021.

Organizatorzy liczą, że formuła zajęć online pozwoli na liczny udział młodzieży z całego kraju, szczególnie z klas maturalnych. Uczniowie otrzymają dużą porcję wiedzy, przydatnej w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Wykłady i zajęcia mają praktyczny wymiar, ale co ważne – w sposób przyjazny i atrakcyjny przybliżają zagadnienia matematyczne na wielu poziomach trudności. Będzie zatem i trygonometria, geometria fraktalna, nierówności kwadratowe, ale i zadania szaradziarskie, czy łamigłówki. Już same tytuły prezentacji udowadniają, że matematyka może być przedstawiona w atrakcyjny sposób. Przykładem są choćby wykłady ekspertów z Wydziału Informatyki PB – dr Anny Borowskiej „Ściśle tajne, czyli początki kryptografii” czy Katarzyny Topolewicz – „Czy hipopotam ma szansę przegonić lwa”. Dodatkową atrakcją każdego wykładu będzie krótki quiz, w którym zostaną nagrodzone najlepsze lub najszybsze odpowiedzi.

Zajęcia odbędą się w ciągu czterech dni, w godz. 8-19: Udział w nich jest bezpłatny. Większość zajęć będzie prowadzona w języku polskim, część w języku angielskim.

Program Podlaskich Dni Matematyki

źródło: Politechnika Białostocka
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Reklama