Reklama

Promowaniu designu wśród białostockich studentów

Pfleiderer promuje design wśród białostockich studentów

Na Podlasiu pojawiła sie nowa inicjatywa dla studentów – East Design Days. To wydarzenie architektoniczne organizowane przez Politechnikę Białostocką, mające na celu promocję designu, z wykorzystaniem inżynierii i technologii. Współorganizatorami są firmy, którym zależy na rozwoju młodych osób w dziedzinach kreatywnych. Jednym z partnerów East Design Days w Białymstoku była firma Plfeiderer.

East Design Days to nowy punkt na mapie wydarzeń poświęconych designowi w Polsce. Jego wyróżnikiem jest oryginalny program skierowany do młodych osób uczących się projektowania. Gospodarzem i organizatorem dwudniowych wystaw, warsztatów oraz seminariów był Wydział Architektury Politechniki Białostockiej.

Jednym z punktów programu była wystawa projektów wzorniczych studentów. Składały się na nią m.in. meble i oświetlenie, których wyjątkowy design polega na połączeniu funkcjonalności przedmiotów codziennego użytku z nietuzinkową formą. Studenci zaprojektowali m.in. oryginalne krzesła, lampy z dekoracyjną żarówką, mobilny stolik, czy półkę pełniącą jednocześnie funkcję pojemnika. Poprzez warsztaty studenci mieli okazję nauczyć się jak idea na papierze przekształca się w namacalny produkt.

Pfleiderer  jako producent materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli oraz w wystroju wnętrz, dba o zangażowanie i motywowanie młodych osób do nauki, a design uważa za jeden z  najważniejszych tematów, które pozwalają na dostarczanie rozwiązań wybieranych przez klientów.

W programie znalazła się także prelekcja „Tekstura, barwa i design materiałów wykończeniowych” prowadzona przez Grzegorza Woźniaka i  Bożenę Wróblewską, Global Director of Marketing Communication and PR Pfleiderer Group, którzy omówili nowości produktowe w porftolio marki oraz trendy w projektowaniu wnętrz.

„Nasze materiały tworzymy z myślą o najbardziej wymagających projektantach wnętrz i designerach. Stale śledzimy trendy rynkowe i dzięki  temu jesteśmy w stanie rozpoznać różnorodne potrzeby i na bieżąco rozwijać i wprowadzać nowe produkty do naszej oferty. Obecnie obserwujemy, że aranżacja wnętrz zmierza ku coraz większej naturalności i szlachetnej prostocie, w który to nurt idealnie wpisują się różne wzory  naszych dekorów oraz struktury, które proponujemy. Innym trendem, który obserwujemy jest nowa, subtelniejsza odmiana stylu industrialnego, dlatego w naszej kolekcji nie mogło zabraknąć stonowanych, subtelnych barw i purystycznych faktur. W 2018 r. wprowadziliśmy kolejny nowy produkt PrimeBoard, który jest dostępny w wysokim połysku lub macie odpornym na odciski palców.  

Obserwujemy także, że klienci coraz bardziej zwracają uwagę na to jak elementy wystroju wnętrz wpływają na środowisko. Dlatego niezależnie od dominujących trendów w stylistyce, zależy nam przede wszystkim na zrównoważonych rozwiązaniach.”mówi Bożena Wróblewska.

Firmie Pfleiderer podczas East Design Days towarzyszył ich główny partner dystrybucyjny – firma WIÓR, która również silnie wspiera uczelnię działaniami dając możliwość rozwoju przyszłym projektantom i architektom.

O Pfleiderer

Grupa Pfleiderer jest wiodącym producentem produktów drewnopochodnych, koncentrującym swoje działania na rynku polskim i niemieckim. Firma zatrudnia w tych krajach blisko 3 500 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych. Obecnie przedsiębiorstwo ma także oddziały sprzedażowe w Anglii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Francji.

Grupa Pfleiderer oferuje bogatą paletę produktów oraz kompleksową obsługę firm reprezentujących przemysł meblarski, handel materiałami drewnopochodnymi, a także firm zajmujących się wykończeniem wnętrz czy budownictwem szkieletowym. Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal oraz partnerem handlowym dla przemysłu, handlu, rzemiosła, a także projektantów i architektów.

Jako Pfleiderer Group S.A. koncern jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Roczny obrót firmy wynosi ponad 1 miliard euro.