Reklama

Promocja ksiązki „Z okna na Bojarach” prof. Wojciecha Stefana Sobańca

„Z okna na Bojarach” – opatrzona wieloma fotografiami publikacja zawiera zbiór wierszy oraz felietony, które stanowią dopełnienie bogatej duchowości ich twórcy, profesora nauk medycznych, zafascynowanego historią, harcerza i żeglarza. Przestrzeń jego poezji to białostocka dzielnica Bojary, z którą związany jest od lat.

– Wierszy Wojciecha Sobańca nie da się czytać między obiadem a czarną kawą. Wymagają wrażliwego i skłonnego do refleksji czytelnika, zdolnego podjąć dialog ze stale obecną tu przeszłością. Otwierają człowieka na świat i zaświat, na uniwersalne i nieskończone. Ale uczą też, jak ważne w życiu jest posiadanie własnego miejsca, które daje siłę. Omawiany zbiór wierszy to cenna pamiątka dla rodziny i przyjaciół, ale także dla tych czytelników, których zyskał poeta w drodze lektury tej mądrej i ważnej książki – mówi prof. dr hab. Teresa Zaniewska

prof. zw. dr hab. Wojciech Stefan Sobaniec – jest pediatrą i neurologiem leczącym kolejne pokolenia pacjentów już od blisko 50 lat. Od 1994 roku był kierownikiem Kliniki Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UDSK w Białymstoku.

Wstęp wolny.

źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
oprac.: Natalia Adamowicz-Karczewska

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama