Projekty domów parterowych tanich w budowie

Budowa domów jednorodzinnych to ogromna inwestycja, a jednak cieszy się ogromną popularnością. Polacy stawiają na komfort mieszkania, wybierają przedmieścia aniżeli mieszkania w miejskich blokach. Okazuje się jednak, że inwestycje te nie pochłaniają dzisiaj większych wydatków. Wylicza się, że realizacja budowy wolnostojącej nieruchomości nie przekracza 170 tysięcy złotych, nie wliczając oczywiście zakupu samej działki.

Najczęściej wybierane projekty domów zakładają budowę przestrzeni mieszkalnej nie większej aniżeli 120 metrów kwadratowych. Dzięki temu w cenie standardowego mieszkania na miejskim osiedlu inwestorzy zyskują własną powierzchnię z bliskości terenów zielonych.

 Jakie projekty domów parterowych (https://www.extradom.pl/projekty-domow-parterowych)tanich w budowie czy tych piętrowych cieszą się największym powodzeniem? Czy inwestorzy decydują się na te gotowe, a może jednak liczą na indywidualną współpracę z architektem? Czy niski koszt projektu oznacza gorszą jakość? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Tanie projekty domów, czyli jakie?

Tańsze są gotowe projekty domów. To dlatego, że są uniwersalne, mogą z nich korzystać liczni inwestorzy. Takie projekty zakładają typowe potrzeby przyszłych mieszkańców, mogą być też realizowane szybciej, niezbędna jest jedynie ich adaptacja do terenu, na którym ma powstać dom. W przypadku projektów indywidualnych proces ten jest znacznie dłuższy, bowiem zakłada współpracę z architektem od początku do końca.

To liczne spotkania, podczas których ustalane są potrzeby inwestora, a dopiero potem wdrażanie ich w projekt. Takie projekty domów są znacznie droższe, bo wymagają przecież dużego zaangażowania specjalisty. To dobry pomysł w przypadku specyficznych wymagań albo nietypowych działek, na przykład tych wąskich.

Tanie projekty domów nie wskazują jednoznacznie rodzaju nieruchomości. Oznacza to, że mogą być to projekty domów parterowych z poddaszem użytkowym tanich w budowie, ale też projekty domów piętrowych. Znaczenie ma za to przestrzeń wewnątrz oraz liczne rozwiązania wpływające na komfort mieszkania. Im mniej skomplikowany jest dom wewnątrz, tym jego projekt jest tańszy.

Można mówić też o różnicach w cenie projektów domów w zależności od ich popularności. Okazuje się, że te gotowe cieszą się mniejszym bądź większym zainteresowaniem.

Reklama

Liczni inwestorzy nie zwracają przecież uwagi na to, że dokładnie taka sama nieruchomość powstanie jeszcze w innych miejscach na terenie naszego kraju. Liczy się głównie funkcjonalność, a przecież wnętrze domu i tak można aranżować wedle indywidualnych potrzeb czy gustu.

Projekty domów na każdą kieszeń – gdzie je znaleźć?

Najczęściej projekty domów weryfikuje się za pośrednictwem internetu, sprawdź na Extradom.pl. Dzisiaj nie trzeba odwiedzać kolejnych biur projektowych, by móc takowy pozyskać. Renomowani architekci udostępniają swoje katalogi projektów w wersji online. Wszystkie projekty domów uwzględniają rozkład, metraż, kubaturę, cechy charakterystyczne, rzuty, a nawet wizualizację gotowej już nieruchomości czy propozycje urządzenia wnętrz.

Dzięki temu potencjalny nabywca może bez problemu wybrać projekt na miarę jego indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy przy tym, że gotowe projekty domów tanich w budowie parterowych bądź piętrowych można lekko modyfikować, tym samym dopasowywać je do własnych preferencji.

Architekci udostępniają katalogi projektów, które działają na zasadzie wyszukiwarki.

Użytkownik może wybrać poszczególne kategorie i parametry, jakimi ma charakteryzować się jego przyszły dom. Dzięki temu proponowane projekty domów zawsze spełnią jego wymagania. Za najtańszy projekt domu należy zapłacić około 100 złotych za metr kwadratowy. Patrząc na finalny metraż całej nieruchomości, zawsze jest to spory wydatek, natomiast biorąc pod uwagę całościową inwestycję, koszt projektu jest już niewielki.

Każdy inwestor musi wiedzieć, że od wybrania konkretnego projektu domu rozpoczyna się cały proces budowy. Nie zawsze pod uwagę można brać preferowane projekty domów parterowych tanich w budowie z kosztorysem, ponieważ uwzględniać trzeba cechy charakterystyczne działki. Projekt musi uzyskać pozwolenie na budowę i adaptację do określonego terenu. Wybierając projekt, należy uwzględniać otoczenie, warunki zabudowy, dopiero później własne oczekiwania. Standardowe i najczęściej akceptowane są projekty domów tanich w budowie do 100 m, natomiast zbyt duże albo za wysokie nieruchomości mogą nie uzyskać zgody.

Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się domy parterowe, natomiast trzeba pamiętać, że takie mogą powstać na rozległych działkach o sporej powierzchni. Nieruchomości piętrowe zawsze zajmują mniej miejsca.

Trendy na przyszłość są jednoznaczne i jeśli inwestor bierze je pod uwagę, powinien skupiać się na projektach nieruchomości parterowych, o prostej bryle, z dużymi przeszkleniami. Ogromnym powodzeniem cieszą się dzisiaj domy pasywne i takie projekty domów również można znaleźć w ofercie najlepszych architektów.