Reklama

Profilaktyka czerniaka

 La Roche–Posay Laboratoire Pharmaceutique, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, włącza się w Europejską Akcję Profilaktyki Czerniaka, organizując bezpłatne dermatoskopowe badania znamion 29 maja 2006 w 30 polskich miastach…

EUROPEJSKA AKCJA PROFILAKTYKI CZERNIAKA gości po raz kolejny w naszym kraju. Kluczową rolę w rozwoju czerniaka odgrywa promieniowanie słoneczne, a…

  • aż 49% Polaków nie używa kremu ochronnego z filtrem UV podczas opalania
  • tylko 5% stosuje filtry powyżej SPF 20
  • aż 30% badanych matek przyznało, że nie stosuje żadnej ochrony słonecznej dla dzieci*

La Roche–Posay Laboratoire Pharmaceutique, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, włącza się w Europejską Akcję Profilaktyki Czerniaka, organizując bezpłatne dermatoskopowe badania znamion 29 maja 2006 w 30 polskich miastach.

Już od 4 maja można zapisywać się na dermatologiczne badania:

poniedziałek – piątek 0 801 145 145

w godzinach 9:00 – 17:00.

Liczba miejsc ograniczona.

Akcja w Białymstoku odbędzie się w dniach 27-29 maja.

Celem akcji jest zachęcenie Polaków do regularnej kontroli znamion u dermatologa – w zeszłym roku przebadano około 600 osób – oraz do właściwego zabezpieczania takich zmian skórnych przed słońcem.* badanie przeprowadzone w reprezentatywnej grupie 2000 osób przez GFK Polonia na zlecenie L’Oreal Polska. Dane z roku 2004.Zmiany potocznie nazywane „pieprzykami czy myszkami” kryją w sobie niebezpieczeństwo i mogą okazać się śmiertelnym nowotworem skóry. W ciągu ostatnich lat w Polsce z powodu czerniaka i innych raków skóry liczba zgonów wzrosła kilkakrotnie, dlatego dermatolodzy zalecają przynajmniej raz w roku kontrolę znamion i ochronę ich przed słońcem. Badanie jest bezbolesne, a regularna ocena znamion pozwala wykryć czerniaka we wczesnym stadium, kiedy jest całkowicie wyleczalny.

Odróżnienie czerniaka od innych znamion barwnikowych jest trudne, niezależnie od doświadczenia lekarza. Dermatoskop to urządzenie umożliwiające precyzyjne badanie zmian na skórze w dużym powiększeniu. Badanie dermatoskopowe ułatwia diagnozę i zwiększa jej trafność.

Reklama