Reklama

Prezes PZMOT-u z wizytą u marszałka

Artur Kosicki podkreślał, że organizacja turniejów wiedzy ze znajomości zasad ruchu drogowego dla najmłodszych jego uczestników to świetna okazja, aby od małego uczyć bezpiecznych zachowań.

– Jeszcze nie są kierowcami, ale już w tym ruchu uczestniczą, jako piesi, jako rowerzyści, czy użytkownicy hulajnóg. Przy obecnym natężeniu ruchu, coraz większej liczby środków przemieszczania się, taka wiedza jest bardzo potrzebna przede wszystkim dla bezpieczeństwa dzieci, ale też, aby w przyszłości, już jako kierowcy samochodów, mieli dobre nawyki i jeździli z wyobraźnią – mówił marszałek. 

XLIII Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-12 lat odbył się w połowie tego roku.  

W finale udział wzięło szesnaście drużyn – reprezentantów każdego województwa. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali m.in. w konkurencjach teoretycznych (test wiedzy i test skrzyżowań), a także w konkurencjach praktycznych: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna.

Podczas czwartkowego spotkania prezes Poznański wręczył marszałkowi pamiątkowy album relacjonujący tegoroczne turnieje.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

 

Reklama