Reklama

Premiera w Teatrze Dramatycznym

„Landschaft” według autorskiego tekstu i w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza to najnowsza produkcja Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Spektakl premierowy zobaczymy w sobotę 11 marca (godz. 19.) w Uniwersyteckim Centrum Kultury.


– Spotkanie z Waldemarem Śmigasiewiczem już przed laty zostawiło swoją obecnością ślad w moim myśleniu o teatrze i o aktorstwie. Obecnie praca z wymagającym reżyserem, erudytą  to niesamowita przygoda intelektualna, artystyczna, ludzka. Widzę w niej same plusy – mówi Krzysztof Ławniczak, aktor Teatru Dramatycznego w Białymstoku. – Po obejrzeniu naszego spektaklu każdy będzie miał swój obraz, swój landschaft. Piękna natura oprawiona w ramy, prawda przetworzona przez wizję człowieka, który ma określone pojęcie o świecie. Przedstawienie mówi  o naszej ludzkiej, społecznej małostkowości, o tym, jak ją przekuwamy w wielkość – co w zasadzie nigdy się nie udaje i wychodzi z tego paradoks – nadmienia aktor, który w sztuce wciela się w rolę Ojca.  

Na scenie zobaczymy m.in. Justynę Godlewską-Kruczkowską, która wciela się w postać Dory
 – „Landschaft” to nie lada kąsek teatralny. Taki spektakl, jakiego dawno nie było w Teatrze Dramatycznym. Myślę, że ilość refleksji, przemyśleń, wzruszeń, a również śmiechu, które czekają na widzów w tym przedstawieniu, sprawi, że chętnie obejrzą nasz „Landszaft”. To sztuka dla osób wrażliwych, inteligentnych, próbujących zrozumieć, przeżyć i poczuć otaczającą nasz rzeczywistość – mówi aktorka.  

Za scenografię i kostiumy do spektaklu odpowiada Maciej Preyer.  Muzykę do spektaklu stworzył Mateusz Śmigasiewicz, a wizualizacje przygotował Piotr Śmigasiewicz.  

W spektaklu zobaczymy także: Jolantę Borowską (gościnnie), Bernarda Banię, Patryka Ołdziejewskiego, Sławomira Popławskiego oraz Piotra Szekowskiego.

Reklama

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Czas trwania: ok. 150 minut (z przerwą).

Więcej informacji na stronie Teatru Dramatycznego.

źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierk iw Białymstoku
oprac.: Aneta Kursa

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama