Premiera Forda Focusa CNG

Podczas międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych AMI Lipsk zostanie zaprezentowany nowy Ford Focus CNG. Na wspólnym stoisku Forda oraz firmy CNG-Technik GmbH można będzie zobaczyć nowy, „ekologiczny” produkt koncernu zasilany gazem ziemnym.
Innowacyjna konstrukcja w rozmieszczeniu zbiorników gazu. Jest ich pięć. Jeden z nich został umieszczony pod podłogą, a reszta została ukryta w przestrzeni bagażowej. Połączone razem dają pojemność 110 litrów, dzięki którym można przejechać około 300 kilometrów. Seryjnie montowany jest również standardowy bak paliwa o pojemności 55 litrów. Starczy on na przejechanie prawie tysiąca kilometrów.
W Lipsku będzie prezentowany jeszcze jako model studyjny, ale władze koncernu zapowiedziały wprowdzenie do sprzedaży jesienią tego roku. Będzie to pierwszy pojazd w segmencie C zasilany gazem ziemnym dostępny na rynku niemieckim. Pod maską umieszczono specjalnie przygotowany 2,0 litrowy silnik benzynowy Duratec. Tę samą jednostkę zastosowano w Focusie C-Max CNG. Pozwala ona na rozwinięcie mocy 145 KM w trybie benzynowym, a po przełączeniu na gaz ziemny moc nieznacznie spada do wartości 126 KM.
Konstrukcję samochodu oparto całkowicie na bestsellerze Forda, czyli modelu Focus. Jak do tej pory samochód ten sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy w Europie i ponad pięciu na świecie. W zeszłym roku z taśmy produkcyjnej zeszło ponad 420 tysięcy jednostek. Pojazd ten produkowany jest w kilku krajach europejskich, a także w Chinach, Tajwanie oraz USA i Afryce Południowej.
Podczas imprezy w Lipsku zostanie zaprezentowanych kilka pojazdów z przyjaznym dla środowiska napędem. Oprócz wspomnianych wyżej modeli, Ford pokaże dwa całkowicie nowe modele FFV, zasilane benzyną bio-etanolową.
autor: Bstok.pl
Źródło Ford

Reklama