Prawko po nowemu

 Weszły w życie nowe przepisy dotyczące egzaminu na prawo jazdy kategorii B. Najważniejsze zmiany to m.in. oczekiwanie na egzamin po zakończonym kursie nie może być dłuższe niż 30 dni, część praktyczna egzaminu jest skrócona do 25 minut.
Skończyło się bieganie dookoła samochodu i pokazywanie egzaminatorowi, że wie się gdzie co jest w samochodzie. Teraz kandydat na kierowcę musi wskazać dwa wybrane w losowaniu elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo jazdy. Wykonanie manewru polegającego na płynnym ruszeniu z miejsca, jest przeniesione z zadania pierwszego do zadania drugiego.
Kosmetyczną zmianą jest kontakt egzaminatora z kandydatem na kierowcę. Ten pierwszy jest zobowiązany do informowania na bieżąco o popełnianych błędach i aktualnym wyniku egzaminu.
I jedna z najważniejszych zmian – egzamin jest przerywany, jeśli kierowca nie zatrzyma się przed znakiem STOP, albo przejedzie przez linię ciągłą, ponieważ naruszenie tych znaków stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
autor: T.K.

Reklama