Reklama

Prawie 100 tysięcy wypoczywało na Dojlidach

Last updated wrz. 1, 2021

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” zakończył sezon kąpielowy.

Sezon trwał trzy miesiące – od 2 czerwca do końca sierpnia 2021 r. W tym czasie wejściówki kupiło dokładnie 96 718 osób.

Rekordowym dniem w czasie wakacji 2021 była niedziela 20 czerwca – na plaży miejskiej bawiło się i wypoczywało 5 033 osób. Wówczas padł także rekord weekendowy – w dniach 19-20 czerwca 2021 r. na plaży było 9 240 osób.

 W wypożyczalni sprzętu pływającego największym zainteresowaniem cieszyły się rowery wodne i kajaki. W minione wakacje te pierwsze wypożyczano ponad 2,5 tys. razy. Po kajaki plażowicze zgłaszali się ponad 500 razy.

Od dwóch lat rośnie popularność białostockiego miejsca postoju kamperów i pola namiotowego. Tylko w wakacje odnotowaliśmy 2 194 noclegów – o 85 więcej niż w ubiegłym roku. W zdecydowanej większości korzystali z tej sposobności turyści z Polski. Miejsce postoju kamperów funkcjonuje do końca października.

Dojlidy to ośrodek całoroczny, od 1 września wstęp jest bezpłatny. Wciąż działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Można korzystać z rowerów wodnych, kajaków, łodzi canoe, łodzi wiosłowych, łodzi żaglowych klasy Omega, desek windsurfingowych. Czynna jest w godz. 9:00-18:00. Przez cały rok można korzystać także ze sprzętu sportowego, jak kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych.

Dojlidy to miejsce do wypoczynku na łonie natury. Są liczne place zabaw dla dzieci, ścieżki spacerowe, leśna siłownia – także dla dzieci. Można korzystać z piaszczystych boisk do siatkówki i piłki nożnej, zorganizować grilla lub ognisko. Na terenie ośrodka można przebywać do zmierzchu.

Zdjęcie: BOSiR

Reklama