Praktyczna Skoda „Praktik”

Model o nazwie Škoda Praktik posiada dwa miejsca i dużą przestrzeń ładunkową (pojemność 1 783 litry, długość 1 555 mm, szerokość 1 016–1 429 mm, wysokość 987 mm). Kabinę pasażerską oddziela od przestrzeni ładunkowej przesuwany panel.
Ze względu na swoje rozmiary Škoda Praktik jest skierowana do firm transportowych, małych punktów handlowych, rzemieślników oraz wszelkich małych i średnich przedsiębiorstw. Bazując na Škodzie Roomster, nowa Škoda Praktik zapewnia właściwości jezdne i komfort właściwy dla samochodów osobowych. Kabina oferuje wystarczającą ilość miejsca i wyposażana jest m.in.: w uchwyt na bilety parkingowe, zamontowany w drzwiach uchwyt na butelkę oraz uchwyt na kubek w konsoli pomiędzy siedzeniami. Auto różni się od oferowanej obecnie wersji N1 specjalnie zaprojektowaną przestrzenią ładunkową.
Wyposażenie standardowe Škody Parktik zawiera m.in.: ABS z systemem wspomagania nagłego hamowania, cztery poduszki powietrzne (poduszkę powietrzną dla kierowcy i pasażera oraz boczne poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera) oraz regulowaną w dwóch płaszczyznach kolumnę kierownicy. Wyposażenie opcjonalne zawiera m.in.: ASR, przednie reflektory przeciwmgielne z funkcją „Corner”, instalację radiową, przygotowanie pod telefon i przygotowanie pod system nawigacji. Schowki umieszczone pod i za siedzeniami dodatkowo zwiększają funkcjonalność kabiny.
Wnętrze samochodu wykonano z użyciem tapicerki Fresh Onyx (materiał o bardzo wysokiej wytrzymałości), podłoga przestrzeni ładunkowej składa się z trzech części i jest wykończona anty-poślizgowym materiałem. Okna tylnych, bocznych drzwi są zaślepione solidną, wytrzymałą blachą w kolorze nadwozia. Tylne okno jest przeszkolone i może być opcjonalnie zabezpieczone kratą.
Przy ładowności 560 kilogramów, Škoda Praktik będzie dostępna z dwoma benzynowymi jednostkami napędowymi (1.2 12V HTP/51 kW i 1.4 16V/63 kW) i jednym silnikiem diesla (1.4 TDI PD/51 kW). Przy specjalnej modyfikacji ładowność samochodu może być zwiększona do 640 kg. Rozpoczęcie produkcji i premiera handlowa Škody Praktik planowane są na wiosnę 2007 r.
autor: Bstok.pl
Źródło Skoda

Reklama