Pracownia projektowa z Białegostoku odpowiada na potrzeby rynku budownictwa energooszczędnego w Polsce

Od 1 stycznia 2021 roku obowiązywać będzie zaostrzenie prawnych wymogów energetycznych budynków. Narzucany prawem standard energetyczny wynika z rosnących cen paliw i konieczności ochrony środowiska. Projekty domów muszą spełniać te wymagania. Sprawdź jak odpowiada na energetyczne potrzeby budownictwa pracownia z naszego miasta!

Co to jest budynek energooszczędny?

Projekt budynku energooszczędnego mus obejmować wszystkie sposoby użytkowania w nim energii. W domu jednorodzinnym jest to ogrzewanie, ciepła woda, oświetlenie, wentylacja, gotowanie. Standardowe budynki zużywają około 120 kWh/m2 rocznie. W budynku energooszczędnym roczne zużycie energii nie powinno przekraczać 50 kWh/m2. Nowoczesny energooszczędny dom musi być komfortowy w użytkowaniu i przyjazny dla środowiska. Koszt budowy takiej nieruchomości mogą być wyższe od tradycyjnej o około 10-20%. Jednak jest to inwestycja opłacalna, gdyż koszty eksploatacyjne znacznie spadną. Wzrośnie także komfort użytkowania. Wysoka jakość materiałów zapewnia większą trwałość budynku.

Reklama

Poziom efektywności energetycznej

Pracownia projektowa, wychodząc naprzeciw wymogom prawnym, przygotowuje projekty domów energooszczędnych zakładające odpowiednie proporcje ceny budowy do kosztów eksploatacji. Dlatego projektowane budynki maksymalnie ekonomicznie wykorzystują nowoczesne technologie izolacyjne i instalacyjne. Wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego, docieplenie poddasza oraz energooszczędna stolarka okienna i drzwiowa to ważne aspekty, uwzględniane przez projekt. Równie istotną kwestią jest termoizolacja dachu. Bardzo ważny jest właściwy wybór instalacji grzewczych i wentylacyjnych.
Budynki energooszczędne o wysokiej szczelności nie mogą mieć wentylacji grawitacyjnej. Nie spełniłaby ona swojej funkcji. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji z odzyskiem ciepła. Rekuperacja pozwala na odzyskanie aż do 90% ciepła z powietrza i usuwa z domu zanieczyszczone powietrze.

Projekty domów energooszczędnych

Inwestorzy najczęściej poszukują domów jednorodzinnych. Pracownia Z Białegostoku przygotowuje projekty w wersji pod klucz i z kosztorysem. Są to domy nie tylko energooszczędne, ale także bardzo funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Inwestorzy znajdą tu projekty budynków tradycyjnych i nowoczesnych. Wszystkie cechują się starannie przemyślanym układem pomieszczeń, co przekłada się na wygodę i użyteczność, a także minimalizuje koszty budowy. Dom energooszczędny nie musi być drogi w budowie. Właściwy projekt może znacznie zmniejszyć koszty. Oferowane projekty uwzględniają różnej wielkości powierzchnię użytkową, rozwiązania technologiczne i stylistyczne. Bez względu na rozmiar działki budowlanej i warunki zabudowy przestrzennej inwestor znajdzie odpowiedni projekt do swoich potrzeb.

Projekty domów energooszczędnych przygotowanych w pracowni z Białegostoku uwzględniają oczekiwania klientów oraz zaostrzające się wymagania prawne. Rosnące ceny węgla, gazu, a także coraz częściej spotykane zakazy używania tradycyjnych kotłów grzewczych sprawiają, że projekt domu energooszczędnego jest lepszym wyborem od technologii tradycyjnej.

Reklama