Reklama

Pożegnanie murawy Stadionu Miejskiego

Wczoraj na Stadionie Miejskim odbyło się pożegnanie murawy, na które przybyli mieszkańcy naszego miasta. Białostoczanie pożegnali murawę, a przy okazji wsparli niezwykle szczytny cel – leczenie i rehabilitację Wiktorii Długołęckiej.

Rodzinny piknik wraz z licytacją fragmentów murawy był wyjątkowym wydarzeniem. Na co dzień wejście na murawę naszego stadionu jest w zasadzie niemożliwe, a wszystko to w trosce o jej kondycję i jakość. Codziennie z ogromną troską dba o nią nasz groundsman, Pan Krzysztof Jemioło. Dlatego w tym szczególnym dniu został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem za włożony trud i poświęcenie w jej pielęgnację.

Każdy, kto przyszedł na stadion mógł znaleźć coś dla siebie. Strefa piknikowa jak zawsze dostarczała mnóstwa atrakcji zarówno małym i dużym. Fotobudka, dmuchańce, pokazy taneczne, dart nożny, czy mini treningi to tylko część atrakcji, jakie czekały na odwiedzających.

Na murawie z kolei od godziny 14:00 na uczestników czekała największa atrakcja – zlicytowano 10 certyfikowanych fragmentów murawy wraz z prestiżowymi bonusami oraz puchar najsilniejszego kibica przekazany przez zwycięską drużynę „Viking Shop Team”. Rekordowa kwota, jaka padła za jeden fragment to 3 500zł. Oprócz certyfikowanej murawy szczęśliwiec wylicytował również koszulkę z podpisami wicemistrzów Jagiellonii Białystok w sezonie 2017/2018, koszulkę Jacka Góralskiego z podpisami reprezentacji Polski (z meczu Polska – Litwa) oraz voucher na urodziny w Sportsbarze ze zwiedzaniem stadionu. Suma datków zebranych w trakcie samej licytacji przekroczyła 14 000zł.

Można też było odebrać 300 sztuk mniejszych, opakowanych w czerwone i żółte doniczki fragmentów murawy, w zamian za wrzucony do puszek wolontariuszy datek.

Zbiórka i licytacja zorganizowana została przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i cały jej dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 14-letniej Wiktorii Długołęckiej. Dzięki niej możliwy stanie się wyjazd Wiktorii do Niemiec, gdzie już w lipcu przejdzie bardzo skomplikowaną operację, a później rehabilitację i dalsze leczenie.

Murawa, która służyła nam przez 11 lat, przez piłkarzy Ekstraklasy długo oceniana była jako najlepsza w kraju. To na niej piłkarze Jagielloni Białystok wznosili się na szczyty sportowej rywalizacji, wrócili na piłkarską mapę Polski i świętowali swoje największe sukcesy – pierwsze mecze w  pucharach, trzecie miejsce w Ekstraklasie i dwa wicemistrzostwa.

Prace związane z wymianą murawy na nową rozpoczynają się już niedługo. Z nadzieją patrzymy na jej przyszłość i kibicujemy Jagielloni Białystok, aby w kolejnym sezonie została Mistrzem Polski.