Reklama

Pożegnanie lata na festynach

Animacje, gry i zabawy, bezpłatny poczęstunek – tak wyglądały weekendowe atrakcje na dwóch miejskich festynach. Jeden odbył się przy Akcencie ZOO, a drugi obok Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku. To był weekend pełen wrażeń.

W sobotę (4 września) w Parku Konstytucji 3 Maja przy Akcencie ZOO został zorganizowany rodzinny festyn. Podczas wydarzenia Miasto zapewniło uczestnikom liczne atrakcje. Mieszkańcy mogli między innymi sprawdzić swoją wiedzę na temat form ochrony przyrody w quizie przyrodniczym. Na osoby, które zdobyły największą liczbę punktów, czekały nagrody. Dzieci mogły bawić się klockami edukacyjnymi lub na plenerze malarskim. W ramach poczęstunku na mieszkańców czekała wata cukrowa i woda z saturatora.

Z kolei w niedzielę (5 września) przy ulicy Legionowej odbył się festyn zorganizowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 9. Z myślą o białostoczanach przygotowano różne rozrywki i przyjemności. Były wśród nich między innymi eurobunge, dmuchańce, malowanie twarzy, warsztaty rękodzielnicze, tworzenie biżuterii, wyplatanie warkoczyków, wyścigi sprawnościowe. Na mieszkańców czekało także stoisko, gdzie można było spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Warto wiedzieć, że następny festyn zostanie zorganizowany w tym tygodniu. W niedzielę (12 września) w godz. 13.00-18.00 w Parku Planty odbędzie się Białostocki Festyn Obywatelski – wydarzenie poświęcone promocji Budżetu Obywatelskiego. W programie znajdą się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok

Reklama