Reklama

Powtórzyć wynik z pierwszej rundy

W meczu 22. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki zmierzą się z Cuprum Lubin. Zespół z Dolnego Śląska prezentuje się w tegorocznej edycji rozgrywek w kratkę. Na dwadzieścia rozegranych dotąd meczów podopieczni trenera Pawła Ruska wygrali zaledwie siedem, a trzynaście razy schodzili z parkietu jako przegrani. Wyjazd do Lubina będzie jednym z najdłuższych w sezonie 2022/2023, ponieważ po zakończeniu poniedziałkowego (30.01) spotkania suwalczanie wybiorą się w podróż do Rzeszowa, gdzie 1 lutego rozegrają ćwierćfinałowy mecz Tauron Pucharu Polski z Asseco Resovią.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Cuprum jest Paweł Pietraszko, środkowy bloku, który zdobył dotychczas 168 punktów. Pietraszko wyprzedza we wspomnianym rankingu Remigiusza Kapicę. 24-letni atakujący dorzucił do klubowego wyniku 160 oczek. Zawodnicy z Lubina plasują się obecnie na 13. miejscu w tabeli i nie muszą martwić się o ligowy byt. Szanse na fazę play-off są natomiast dla siatkarzy Cuprum sprawą czysto matematyczną.

„Miedziowi” potrafią jednak wspiąć się na wyżyny swoich możliwości, czego dowodem może być wyjazdowe zwycięstwo z Asseco Resovią Rzeszów, aktualnym liderem PlusLigi, po emocjonującym meczu. W ostatnich, dwóch kolejkach siatkarze Cuprum Lubin przegrali jednak swoje spotkania, uznając wyższość kolejno Projektu Warszawa oraz Barkomu-Kazhany Lwów.

Bilans dotychczasowych starć obu ekip przemawia na korzyść biało-niebieskich. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki mierzyli się z Cuprum Lubin siedem razy, z czego czterokrotnie okazywali się lepsi od swoich rywali. We wszystkich meczach suwalczanie zwyciężyli w trzynastu setach, natomiast lubinianie w dwunastu. W ostatnim, bezpośrednim pojedynku rozegranym 1 listopada 2022 roku, podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zwyciężyli z Cuprum w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena” 3:1. 

Początek wyjazdowego meczu Ślepska Malow Suwałki z Cuprum Lubin w najbliższy poniedziałek, 30 stycznia o godzinie 17:30. Transmisję wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport. Zapraszamy do oglądania meczu i kibicowania przed telewizorami!

Reklama