Reklama

Powstanie nowy most na rzece Siennica w gminie Czyżew

Planowana przeprawa jest częścią drogi wojewódzkiej nr 690. W ramach przedsięwzięcia, sfinansowanego z budżetu państwa i województwa, wyremontowanych zostanie 330 metrów trasy wraz z budową nowego mostu. Umowę z wykonawcą inwestycji podpisał w środę, 29 maja, wicemarszałek Malinowski. W spotkaniu wziął też udział wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski.


W ramach inwestycji rozebrany zostanie stary most i wybudowany nowy. Wzdłuż remontowanej drogi powstanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Wykonane zostanie też oznakowanie pionowe i poziome drogi.

– Ten projekt jest kluczowy dla poprawy infrastruktury drogowej w gminie, a także dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników drogi. Cieszymy się, że samorząd województwa mógł wesprzeć finansowo kolejną inwestycję w regionie – mówił Marek Malinowski.

Stefan Krajewski przypomniał z kolei jak ważna jest współpraca rządu i samorządów, by region mógł się rozwijać.

– Połączenie sił powoduje, że możemy sięgać po środki z budżetu województwa oraz środki rządowe. Dzięki takiej współpracy możemy realizować kolejne inwestycje – dodał.

Wartość robót to prawie 4,3 mln zł. 1,9 mln zł pochodzi z subwencji rządowej, pozostała z budżetu województwa. Prace budowlane mają być zakończone w ciągu sześciu miesięcy.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama