Reklama

Powroty. Malarstwo Jolanty Gałązki w PIK

Podlaski Instytut Kultury zaprasza w piątek, 7 marca, o godz. 18.00 do Galerii PIK na wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Gałązki. Tytuł nowej ekspozycji to „Powroty”.


Jolanta Gałązka – absolwentka PLSP im. W. Gersona w Warszawie. Pracuje jako asystentka scenografa w Teatrze Polskim w Warszawie. Uważa, że malarstwo, które stanowi główny nurt jej twórczości, pozwala dowolnie interpretować świat realny i wyobrażony. Kiedy przygotowuje projekty scenografii, wystawy tematyczne lub działania plenerowe, zawsze podporządkowuje je malarskiej wizji tematu. Tworząc, wykorzystuje wiele różnych technik, takich jak: akwarela, olej, pastele tłuste i suche, węgiel, gwasz, tusz i monotypia. Chętnie sięga po farby do jedwabiu i tkaninę unikatową.

Jest członkiem Grupy Twórczej Bochemia, która działa przy Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku, Niezależnej Galerii „Marchand”, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz Klubu Malarzy przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków.

Wystawę będzie można oglądać do 2 kwietnia. Od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 17.00

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac.: Anna Tyszkiewicz

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama