Reklama

POWRÓT DO TRENINGÓW WARMII GRAJEWO

We wtorek 17 stycznia do zajęć treningowych powrócili piłkarze WARMII Grajewo. Nasz zespół rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi podlaskiej pod wodzą trenera Pawła Sobolewskiego. W zajęciach, które odbyły się w gościnnej hali i siłowni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie wzięło udział 19 zawodników.

Treningi z pierwszym zespołem podjęło czterech zawodników drużyny rezerw: 16-letni bramkarz Wiktor Mysiewicz, oraz zawodnicy z pola Emil Jagielski (16 l.), Łukasz Witkowski (28 l.) oraz 23-letni Przemysław Zarzecki, który po przerwie spowodowanej studiami w Białej Podlaskiej wrócił do Grajewa i jesienią notował udane występy w naszym rezerwowym zespole. Po ciężkiej kontuzji i operacji do zajęć wrócił też trener „dwójki” i kapitan pierwszego zespołu Kamil Randzio, który pracuje indywidualnie nad powrotem do pełni formy. Cały czas poważnie kontuzjowany jest Arkadiusz Wojno i tego zawodnika na pewno nie zobaczymy na boisku do końca tego sezonu.

Niestety, głównie z powodu rozpoczętej sesji egzaminacyjnej na uczelniach nie trenowali nasi studenci Filip Chmielewski, Arkadiusz Mazurek, Filip Święciński i Krystian Wójcicki. Przygotowania do rozgrywek ligowych potrwają do 4 marca, bo na ten dzień Podlaski ZPN w Białymstoku ustalił termin spotkania WARMII z RUCHEM Wysokie Mazowieckie, które w rundzie jesiennej nie odbyło się z powodu złych warunków atmosferycznych. Do tego czasu nasz zespół rozegra pięć meczów kontrolnych:

  • 28.01 (sobota) Ełk, godz. 10:00 – ROMINTA Gołdap
  • 04.02 (sobota) Kętrzyn, godz. 11:00 – GRANICA Kętrzyn
  • 11.02 (sobota) Ostrołęka, godz. 12:00 – NAREW 1962 Ostrołęka
  • 18.02 (sobota) Ełk, godz. 10:00 – POJEZIERZE Prostki
  • 25.02 (sobota) Ełk, godz. 10:00 – ZNICZ Biała Piska

Każdy z meczów odbędzie się na pełnowymiarowych boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Nie ma co ukrywać, że w okresie zimowym mocno doskwiera nam brak takiego boiska w naszym mieście. Znając jednak tak widoczną w inwestycjach na terenie miasta dynamikę działania i operatywność Burmistrza Miasta Grajewo pana Dariusza Latarowskiego, z którym niedawno Zarząd Klubu rozmawiał o tym problemie, jest szansa, że w nieodległej przyszłości kwestia budowy pełnowymiarowego sztucznego boiska w Grajewie stanie się całkiem realna.

Reklama

Reklama