Reklama

Powiat grajewski. Otwarta droga w Białaszewie

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali około 40 lat. W czwartek, 31 sierpnia, w Białaszewie został uroczyście otwarty zmodernizowany odcinek drogi powiatowej 1809B. To bezpieczny i komfortowy łącznik do drogi krajowej 65 i wojewódzkiej 668, czyli w kierunku Grajewa, Białegostoku czy Łomży. Samorząd województwa podczas uroczystości reprezentowali wicemarszałek Marek Olbryś i radna województwa Wanda Mieczkowska.


– Powiat grajewski otrzymał na tę inwestycję wsparcie z naszego autorskiego programu – Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. To kolejne potwierdzenie, że bierzemy udział w poprawianiu jakości życia mieszkańców nawet niewielkich miejscowości. Bo bezpieczna i dobra komunikacja jest podstawą rozwoju – powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.  

Jak poinformował starosta grajewski Waldemar Remfeld, licząca ponad 4 km droga została zmodernizowana za 7,5 mln zł. Złożyły się na to fundusze z drogowego programu rządowego, samorządu województwa, powiatu grajewskiego oraz gmin Grajewo i Radziłów.          

– Była to długo oczekiwana inwestycja. Nawierzchnia kładziona 40 lat temu pilnie wymagała modernizacji, bo droga znajduje się w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego, czyli korzystają z niej turyści z kraju i ze świata. Z kolei mieszkańcom trasa zapewnia lepszy kontakt z Grajewem, Białymstokiem czy Łomżą – tłumaczył starosta Waldemar Remfeld.

Specjalne podziękowania skierował do posła Kazimierza Gwiazdowskiego, mieszkańca gminy Radziłów.

– Praktycznie każdego dnia oddawane są w kraju nowe drogi, często w miejscowościach zapomnianych przez dziesiątki lat, dzięki programom wprowadzonym przez nasz rząd. Jeszcze 3-4 lata kontynuacji tych działań, a zostaną zmodernizowane wszystkie drogi powiatowe i gminne – mówił Kazimierz Gwiazdowski.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama