Reklama

Powiat białostocki walczy o grant o wartości 10 tys. zł na projekt „Edukujący pies pracujący”

Trwa głosowanie na inicjatywy społeczne zgłoszone do akcji „Lokalni Herosi”. Projekt z Białegostoku znalazł się wśród ponad 400 projektów zakwalifikowanych do głosowania. Od 15 sierpnia do 14 października, każdy może przyczynić się do zdobycia grantu na realizację inicjatyw. Głosować można codziennie na www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS.

Do etapu głosowania zakwalifikowało się ponad 400 inicjatyw z całej Polski, zgłoszonych wcześniej przez Przedsiębiorców współpracujących z Eurocash przy wsparciu organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Właściciel sklepu Delikatesy Centrum przy ul. Hallera 44 zgłosił projekt w kategorii do 10 tys. zł, który powstał we współpracy z Fundacją Pies Pracujący.

Inicjatywa ma na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z Białegostoku z pracą psa przewodnika oraz wykształcenie prawidłowej postawy i zachowań wobec psa pracującego dla człowieka, a także uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób niepełnosprawnych. Inicjatywa „lokalnych herosów” z powiatu białostockiego przeszedł weryfikację formalną i został zakwalifikowany do etapu głosowania.

W ramach akcji zostanie zrealizowanych 100 projektów, które zdobędą największą liczbę głosów w każdej z kategorii finansowej: do 10 tys., do 50 tys. oraz do 100 tys. zł. Liczy się każdy głos! Od 15 sierpnia do 14 października, każdy może przyczynić się do powstania projektu z powiatu białostockiego, oddając codziennie jeden głos, w każdej z kategorii finansowych, na stronie www.herosiprzedsiebiorczosci.pl lub wysyłając MMS z paragonem za zakupy w sklepie Przedsiębiorcy, który zgłosił dany projekt pod numer 661 005 990.

Głos oddany z paragonem pomnaża punkty dla inicjatywy. Paragon za zakupy do 15 zł – to 5 punktów dla projektu, a ponad 15 zł – 10 punktów. W całej Polsce toczy się rywalizacja o głosy. W ciągu pierwszych 4 tygodni głosowania na konta wszystkich inicjatyw wpłynęło w sumie 2 500 000 głosów. Największe zaangażowanie widać wśród mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego – tu głosuje się najczęściej. Wygrana uzależniona jest od zaangażowania lokalnych mieszkańców.

Aby wesprzeć inicjatorów projektu z powiatu Białystok, oprócz codziennego głosowania, można też pobrać ze strony www.herosiprzedsiebiorczosci.pl materiały do udostępnienia na Facebooku, bądź rozwieszenia w lokalnych punktach informacyjnych.