Reklama

Poszukiwany zabarykadował się

Poszukiwany zabarykadował się w mieszkaniu

Data publikacji 02.10.2023

Policjanci zatrzymali poszukiwanego, który zabarykadował się w mieszkaniu. Mężczyzna miał do odbycia karę roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za zniszczenie mienia. 27-latek odpowie też za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. 27-latek zabarykadował się w jednym z mieszkań w Suwałkach. To jednak nie przeszkodziło w jego zatrzymaniu. Rozmowa przez zamknięte drzwi nie przyniosła oczekiwanego skutku. Dlatego funkcjonariusze straży pożarnej otworzyli zabarykadowane drzwi. Policjanci dostali się do środka i zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności za zniszczenie mienia. 27-latek trafił do aresztu. Mężczyzna odpowie też za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli oraz popełnione wykroczenia: jazda pod prąd czy jazda po ścieżce rowerowej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Zgodnie z artykułem 178b kodeksu karnego: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.
Źródło: Policja Podlaska

Reklama