POSZUKIWANY SPRAWCA ROZBOJU

 • POSZUKIWANY SPRAWCA ROZBOJU

  Komenda Powiatowa Policji w Mońkach poszukuje sprawcy rozboju, do którego doszło w dniu 6 listopada 2019 r. około godziny 17:20 w jednym ze sklepów przy ulicy Wyzwolenia w Mońkach. Wszystkich, którzy mogą udzielić informacji w tej sprawie prosimy o kontakt z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Mońkach pod numerem 85 670 37 00 lub pod numer alarmowy 112.

 • PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2019”

  Policyjne działania Bezpieczna droga do szkoły 2019, które w tym roku odbywały się pod hasłem „O bezpieczeństwo dbam – odblaski zawsze przy sobie mam” zostały zakończone. Mundurowi łącznie przeprowadzili 103 spotkania z 1920 przedszkolakami i uczniami klas 0-3 szkół podstawowych z powiatu monieckiego. W czasie spotkań przypominali o podstawowych zasadach ruchu drogowego i konieczności noszenia odblasków.

 • AKCJA „ZNICZ 2019” – PODSUMOWANIE

  Podczas tegorocznej akcji ”ZNICZ” monieccy policjanci zatrzymali 2 pijanych kierowców. W tym czasie na terenie powiatu doszło do 4 kolizji drogowych i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna.

 • Sprawca kradzieży samochodu zatrzymany

  Monieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który najpierw ukradł volkswagena, a następnie spowodował kolizję drogową. 20-latek prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Dodatkowo, wstępne badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 • Zmiany w organizacji ruchu – Akcja „ZNICZ 2019”

  Zbliża się 1 listopada dzień, w którym większość z nas będzie odwiedzać groby swoich bliskich znajomych. W tym czasie na ulicach znacznie wzrośnie liczba użytkowników dróg. Funkcjonariusze KPP w Mońkach, tak jak każdego roku, będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy. Tegoroczna akcja „Znicz” rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada

 • BEZPIECZNI SENIORZY

  Coraz częściej spotykamy się z przestępstwami i wykroczeniami, w których pokrzywdzonymi są osoby w podeszłym wieku. Związana z tym wiekiem ufność i samotność powoduje, że niekiedy ludzie starsi stają się łatwym celem dla grup przestępczych m.in. oszustów. Sprawcy nie zważają na status społeczny swoich ofiar, wykorzystują ich łatwowierność, dobroć czy chęć pomocy innym osobom. Najczęściej skradzione pieniądze osobom starszym przeznaczone były na bieżące potrzeby życiowe, w tym zakup niezbędnych leków. Dlatego też monieccy policjanci spotkali się dziś z seniorami z Moniek aby zwiększyć ich świadomość na czyhające zagrożenia.

 • Źródło: Policja Podlaska