Reklama

Poszukiwane Audi odzyskane

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w czwartek (03.02.2022 r.) w Augustowie do kontroli samochód marki Audi A6 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Pojazdem wypożyczonym w jednej z niemieckich firm podróżowało 3 obywateli Gruzji. Z wyjaśnień podróżnych wynikało, że samochód został wypożyczony przez 57-letniego pasażera. Jechali w celach turystycznych na Litwę. Funkcjonariusze podejrzewając, że kontrolowane auto może pochodzić z przestępstwa wysłali zapytanie do Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. W wyniku sprawdzenia okazało się, że samochód nie może wyjeżdżać poza granicę Niemiec. Ponadto stwierdzono, że kierowca oraz drugi pasażer już wcześniej wypożyczyli dwa auta, których nie zwrócili.

W związku z powyższym cudzoziemcy zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty z art. 291 par. 1 kk. Obywatele Gruzji przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się karze pozbawienia wolności 1 roku w zawieszeniu na 3 lata. Audi A6 z 2021 roku o szacunkowej wartości 300 tys. zł. zostało zabezpieczone.

W 2021 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 32 pojazdy wartych w sumie ponad 2,6 mln zł.

  • Odzyskane Audi A6
    Odzyskane Audi A6

Reklama

Reklama