Postprocesory NX CAM od CAMdivision

Specjalistyczne aplikacje zostały stworzone z myślą o optymalizacji procesu produkcyjnego. Postprocesory tłumaczą ścieżki narzędzia przygotowane w systemie CAM na program obróbkowy dopasowany do danej maszyny sterowanej numerycznie. Mają za zadanie dostarczać optymalne rozwiązania służące do automatyzacji produkcji. Wytwarzaniem i wdrażaniem indywidualnych postprocesorów zajmuje się firma CAMdivision. Co warto wiedzieć na temat oferty autoryzowanego partnera Siemens Digital Industries Software?

O oferowanych postprocesorach

Opisywane aplikacje można dopasować do maszyn CNC o zróżnicowanych kinematykach czy sterowaniach. Postprocesory NX CAM zostały wyposażone w zestaw przydatnych funkcji, które uskuteczniają wytwarzanie innowacyjnych wyrobów. Opracowywane są dla starszych i najnowszych sterowań, np. FANUC, HEIDENHAIN, SINUMERIK czy Okuma. Powstają dla różnego typu maszyn CNC, drukarek 3D oraz robotów. Ze szczegółami oferty warto zapoznać się na stronie NXCAM-postprocessors.com.

Zalety skorzystania z usług CAMdivision

Reklama

  • Dokumentacja technologiczna – każdy użytkownik ma zapewniony dostęp do biblioteki dokumentów, tzn. listy narzędzi oraz szczegółowych danych na temat wykonanych operacji. W znacznym stopniu usprawnia kontrolę nad procesem produkcyjnym. Lista narzędzi może być generowana w formie rozbudowanej lub uproszczonej.
  • Protokół odbioru – postprocesory są uruchamiane na maszynie i poddawane licznym testom. Realistyczna symulacja obróbki odbywa się w oparciu o kod NC. Dopiero po przetestowaniu i wdrożeniu postprocesora podpisywany jest protokół odbioru.
  • Szybka aktualizacja aplikacji – firma CAMdivision zapewnia upgrade do najnowszych wersji. Użytkownicy mogą korzystać z nowych funkcji i wydań NX CAM.
  • Panel wsparcia technicznego – dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Użytkownicy mogą liczyć na wsparcie specjalistów i szybką odpowiedź na wybrane zagadnienia.

O firmie CAMdivision

Platynowy partner handlowy Siemens DIS w Polsce posiada wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu postprocesorów NX CAM. Firma CAMdivision jest twórcą autorskich aplikacji oraz dostawcą wysokiej jakości rozwiązań softwarowych. Specjalizuje się we wdrażaniu postprocesorów, które są przygotowywane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Współpracuje z producentami maszyn CNC i regularnie uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach oraz konferencjach partnerów biznesowych.

Podsumowanie

Postprocesory NX CAM powstały z myślą o usprawnieniu funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Doskonale sprawdzają się w branży przemysłowej, w której wykorzystywane są różnego rodzaju obrabiarek, frezarek, wycinarek drutowych czy robotów frezujących. Polecanym twórcą indywidualnych postprocesorów jest firma CAMdivision, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie w tym zakresie. Klienci mogą liczyć na dostęp do rzetelnej dokumentacji, szybkiej aktualizacji aplikacji w ramach upgrade’u do nowych wersji oraz profesjonalnego wsparcia technicznego.