Reklama

Postępy prac w Zespole Szkół Elektrycznych

W ZSE przy Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego 14 realizowany jest projekt „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”, który ma zakończyć się w lutym 2023 roku. Postępy prac oglądali dziś (8 listopada) zastępcy prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński.

Koszt realizacji tego projektu to prawie 21 mln 853 tys. zł. W tym ponad 14 mln 991 tys. zł to dofinansowanie z UE. W ramach projektu budowane jest Centrum Kształcenia Zawodowego. Powstają w nowych budynku 23 pracownie dydaktyczne i sala konferencyjna. Zostaną doposażone pracownie komputerowe i sale lekcyjne teoretycznych przedmiotów zawodowych w głównym budynku szkoły.

– Po zakończeniu prowadzonych teraz prac przy budowie CKZ, dofinansowanych przez Unię Europejską, placówka będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla młodzieży i zorientowana na jej potrzeby – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. 

– Dzięki tej inwestycji uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania – podkreślił zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Ponadto niedawno w placówce zrealizowany został projekt BO2021 „Kino elektryk”, na który zagłosowało 3819 białostoczan. Realizacja tego pomysłu kosztowała ponad 531 tys. zł. W ramach inwestycji całkowitą metamorfozę przeszło pomieszczenie kinowe w placówce. Został przebudowany dach, ściany i podłogi zostały poddane renowacji, odnowiono system oświetleniowy i grzewczy, zamontowano klimatyzację, kupiono fotele i sprzęt audiowizualny.

Agnieszka Błachowska

Źródło: www.bialystok.pl

Reklama