Reklama

Pościgi i 6 kurierów zatrzymanych w weekend

W sobotę  (20.05.2023 r.) funkcjonariusze Straży Granicznej w rejonie miejscowości Krasna Wieś przystąpili do kontroli audi na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca zignorował podawane sygnały do zatrzymania i oddalił się z dużą prędkością w kierunku miejscowości Boćki. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.  W pewnym momencie kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, uderzył w leżące gruzowisko i zatrzymał się w polu, 150 metrów od drogi. Ucieczkę kontynuował jeszcze pieszo. W czasie pościgu funkcjonariusze oddali 2 strzały ostrzegawcze. Kierowca i jego pasażerka (obywatele Ukrainy) zostali zatrzymani, przewozili 3 Jemeńczyków. Na miejscu udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwano służby ratunkowe, które zadecydowały o przewiezieniu wszystkich do szpitali.


Tego również dnia funkcjonariusze Policji zatrzymali w Białymstoku obywatela Uzbekistanu, który w bmw przewoził 7 Afgańczyków.


Dzień wcześniej  (19.05.2023 r.) w Hajnówce po pościgu zatrzymano obywatela Gruzji, który przewoził 4 Syryjczyków.  


Z kolei na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Narewce zatrzymano 2 obywateli Zimbabwe posiadających polskie tytuły pobytowe.  Przewozili oni 2 obywateli Indii, którzy nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę. 


Kurierzy usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, dodatkowo zostały wszczęte postępowania administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu do kraju pochodzenia.  • Zatrzymany obywatel Ukrainy po pościgu
    Zatrzymany obywatel Ukrainy po pościgu

  • Zatrzymane auto po pościgu
    Zatrzymane auto po pościgu

  • Zatrzymane auto po pościgu
    Zatrzymane auto po pościguPodlaska Straż Graniczna

Reklama