Reklama

Pościg za pomocnikiem, który przewoził trzech obywateli Iraku

Patrol Straży Granicznej w miejscowości Straż (powiat sokólski) przystąpił do kontroli pojazdu na polskich numerach rejestracyjnych. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych nakazujących zatrzymanie się, mężczyzna przyśpieszył i zaczął oddalać się z dużą prędkością. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli za nim pościg. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów, w miejscowości Czarna Białostocka kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z drogi i zjechało do pobliskiego lasu. Jak się okazało, kierowcą był 25 – letni obywatel Kirgistanu. W samochodzie przewoził trzech obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Wszyscy zostali zatrzymani.

Obywatel Kirgistanu  odpowie teraz za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Obywatele Iraku pozostają w dyspozycji Placówki SG w Kuźnicy.

To nie jedyny pomocnik w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy zatrzymany w ten weekend przez podlaskich funkcjonariuszy Straży Granicznej. W sumie od piątku (11.03.2022 r.) do wczoraj (13.03.2022 r.) zatrzymano 6 pomocników, a od początku 2022 roku łącznie 42.

  • Zatrzymane auto
    Zatrzymane auto

Reklama