Reklama

Ponad 700 tys. zł z budżetu województwa na przedsięwzięcia w podlaskich placówkach medycznych

Wojewódzki Szpital Zespolony im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku wymieni przestarzały system informatyczny. Za blisko pół miliona złotych zostanie on zmodernizowany oraz rozbudowany. Przedsięwzięcie pozwoli na prowadzenie pełnej dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, co przełoży się na zmniejszenie czasu obsługi systemu przez personel medyczny. Inwestycja umożliwi także bardziej kompleksowe zarządzanie procesem leczenia pacjentów.

Placówka otrzyma również środki na zakup narzędzi wielorazowego użytku niezbędnych do przeprowadzania operacji. Kupione za blisko sto tys. zł narzędzia operacyjne będą kompatybilne z systemem robotycznym da Vinci, który jest wykorzystywany gównie do operacji związanych z leczeniem nowotworów.

– Jako zarząd województwa wspólnie dążymy do tego, aby placówki podległe samorządowi były nowoczesne oraz oferowały swoim pacjentom najwyższy poziom leczenia. I ten cel konsekwentnie realizujemy. Dlatego niezbędne jest ich systematyczne wyposażanie, wszystko po to, aby skutecznie leczyć pacjentów – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu województwa.

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama