Reklama

Ponad 150 tys. zł z budżetu województwa na placówki ochrony zdrowia

Pieniądze otrzymają Szpital Wojewódzki w Białymstoku i Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień (WOPiTU) w Łomży. Decyzję o przyznaniu wsparcia podjął zarząd województwa na posiedzeniu w środę, 8 marca.


– Wychodzenie naprzeciw potrzebom regionalnych placówek ochrony zdrowia to nasz przywilej i obowiązek. Cieszę się, że osoby nimi zarządzające, dzięki wspieranym przez nas inwestycjom, sukcesywnie podnoszą poziom świadczenia usług medycznych w województwie podlaskim – powiedział Marek Malinowski, odpowiedzialny w zarządzie m.in. za kwestie ochrony zdrowia.

I tak niemal 132 tys. zł na usprawnienie telefonicznej obsługi pacjentów otrzymał Szpital Wojewódzki w Białymstoku. Placówka zrzesza 22 poradnie specjalistyczne, w których rocznie udzielanych jest około 94 tys. porad lekarskich. Zakup i wdrożenie systemu pozwoli na telefoniczną rejestrację do poradni, uzyskanie informacji na temat długości kolejek i o możliwym terminie najbliższego spotkania. System umożliwi również powiadamianie automatyczne poprzez usługę SMS o przełożeniu umówionej wizyty.

Z kolei łomżyński WOPiTU za prawie 20 tys. zł kupi analizator parametrów krytycznych do monitoringu biochemicznego gazometrii krwi. Sprzęt zapewnieni pacjentom dostęp do diagnostyki laboratoryjnej w miejscu wykonywania świadczeń opieki zdrowotnej, co podniesie poziom usług medycznych oferowanych przez tę placówkę.

Anna Augustynowicz
red.: Barbara Likowska-Matys

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama