Reklama

Pomysły na Plac Moniuszki

Na Placu im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku można obejrzeć wystawę prezentującą koncepcje zagospodarowania tego miejsca. Termin ekspozycji jest powiązany z obchodami Roku Stanisława Moniuszki w Operze i Filharmonii Podlaskiej, które rozpoczęły się 4 maja 2019 r.

Wystawa trzech różnych koncepcji zaaranżowania Placu im. St. Moniuszki potrwa miesiąc – od 30 kwietnia do 30 maja 2019 r. Jest to prezentacja pomysłów proponowanych przez Departament Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

– Część miasta, w której zlokalizowane są: Plac Moniuszki, Opera i Filharmonia Podlaska oraz Białostocki Teatr Lalek, może stać się kolejnym atrakcyjnym miejscem naszego miasta. Rozważając możliwe zagospodarowanie tej przestrzeni trzeba jednak pamiętać, że fragment Placu Moniuszki i Parku Centralnego kiedyś był terenem cmentarza żydowskiego – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Musiuk.

Prezentowane na wystawie koncepcje mogą stanowić punkt wyjścia do kolejnych działań zmierzających do właściwego zagospodarowania tej części miasta, z uwzględnieniem stanu obecnego i historycznych uwarunkowań.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok