Reklama

Pomogą uzależnionym od alkoholu

 Uzależnienie od alkoholu wciąż jest poważnym problemem naszego społeczeństwa. Diecezja Białostocko-Gdańska we współpracy z Fundacją OIKONOMOS oraz Punktem Konsultacyjnym ”Nepsis” Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia ”Eleos” zorganizowała konferencję ”Kapłan a pomoc osobom uzależnionym od alkoholu”.

 Z chorobą alkoholową wiąże się wiele mitów. Często niektóre z nich podtrzymują sami alkoholicy, inne pokutują w społeczeństwie uniemożliwiając właściwą diagnozę i ocenę stopnia uzależnienia. O takich przypadkach mówiła Jolanta Dojic z oddziału terapii uzależnienia od alkoholu z Choroszczy, jedna z prelegentek zorganizowanej w Centrum Kultury Prawosławnej konferencji.

 Duchowni z pewnością nie zastąpią terapeutów. Do ich zadań należy przede wszystkim szczera rozmowa z uzależnionymi bądź ich rodzinami. Ks. Włodzimierz Misijuk z Fundacji właśnie w pomocy w odkryciu często bolesnej prawdy o alkoholikach przed nimi samymi i ich rodzinami widzi rolę duchowieństwa. Profesjonalne wykłady z pewnością pomogły wszystkim zrozumiec jak podstępne może być alkoholowe uzależnienie. Konferencja została zorganizowana przy wsparciu finansowym Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

https://www.bstok.pl/up/news/845_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/845_2.jpg

Reklama