Polskie ceny Mazdy CX-5

 Salony sprzedaży Mazdy w całej Polsce przyjmują już zamówienia na nowy model Mazda CX-5, w wersji z silnikiem benzynowym Skyactiv-G o pojemności 2,0 l. Ceny tego auta zaczynają się od 91 900 zł brutto.
CX-5 to początek nowej ery dla Mazdy. To pierwszy samochód z nowej generacji pojazdów marki, kompaktowy SUV, który łączy w sobie zabawę, bezpieczeństwo i odpowiedzialność ekologiczną. To pierwsza Mazda nowej generacji i pierwszy model marki, w którym zastosowano wszystkie najnowsze technologie Skyactiv: silniki, skrzynie biegów, nadwozie i podwozie.
Użytkownik otrzymuje wszystkie zalety wynikające ze strategii obniżania masy wprowadzonej przez Mazdę. Po raz pierwszy w historii motoryzacji zastosowano w CX-5 wysokowytrzymałą stal 1800 MPa. Aby obniżyć masę aut kolejnej generacji o minimum 100 kg, inżynierowie szukali potencjalnych miejsc do optymalizacji w taki sposób, aby zyskiwała na niej sztywność nadwozia i bezpieczeństwo pasażerów.
Poza wyjątkowym bezpieczeństwem pasywnym uzyskanym dzięki zupełnie nowemu projektowi karoserii, zgodnemu z założeniami koncepcji Skyactiv, CX-5 dysponuje również wieloma systemami aktywnymi, wcześniej niedostępnymi w samochodach tego segmentu:
– układ automatycznego hamowania (SCBS) pomaga uniknąć lub zminimalizować konsekwencje kolizji przy prędkościach poniżej 30 km/h,
– system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW),
– układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), ostrzegający przed pojazdami jadącymi z tyłu i znajdującymi się w martwym punkcie lusterek,
– system automatycznego przełączania świateł drogowych na mijania (HBC).
Podstawą nowego wyglądu modeli Mazdy jest innowacyjny język projektowy ”Kodo – dusza ruchu”. Przestronna kabina CX-5 i zaskakujące rozwiązania Karakuri, takie jak wyjątkowe tylne fotele składane w proporcjach 4:2:4, czy intuicyjnie obsługiwany system informacyjno-multimedialny sprawiają, że CX-5 to bardzo komfortowy samochód.
Dzięki swobodnie adaptowanemu w miarę potrzeb wnętrzu, przewidywalnemu prowadzeniu, wiodącym w klasie zużyciu paliwa i emisji CO2, Mazda CX-5 wprowadza nową jakość w klasie kompaktowych SUV-ów.
W polskiej gamie CX-5 będzie oferowane w kilku wersjach wyposażenia: SkyGo, SkyMotion, SkyEnergy i SkyPassion.
Klienci będą mieli do wyboru model z napędem na jedną oś lub 4×4, ze skrzynią manualną (MT) lub automatyczną (AT), jak również dodatkowe pakiety wyposażenia, tj. City Safety, Comfort i układ nawigacyjny.
autor: T.K.
Źródło:Mazda

Reklama

Reklama