Polska premiera Mitsubishi Pajero

Warszawa była miejscem pierwszej po salonie paryskim (Mondial de L’Automobile Paris 2006) europejskiej prezentacji najnowszej ewolucji Mitsubishi Pajero.
Na terenie Fortu Legionów w Warszawie odbyła się polska premiera nowego modelu Mitsubishi Pajero. Był to pierwszy w Europie publiczny pokaz najnowszej ewolucji Pajero, po premierze na salonie paryskim, która miała miejsce niecały miesiąc wcześniej. Na polskiej prezentacji zjawiło się około 200 zaproszonych gości – dziennikarzy, właścicieli oraz entuzjastów samochodów marki Mitsubishi. Nie zabrakło także fanów najsłynniejszego rajdu terenowego na świecie – Dakar Rally, który już 11 razy został wygrany przez zawodników startujących Mitsubishi Pajero.
Część oficjalną poprowadził Tomasz Kammel, dziennikarz, który przygotowywał dla TVP relację z Rajdu Dakar w 2002 r. Rajdu, który jak sam twierdzi, wywarł na nim niezapomniane wrażenie. Część tych emocji starał się przekazać uczestnikom uroczystości. Następnie można było obejrzeć pokaz mistrzowskiego żonglowania pochodniami, po którym nastąpił moment kulminacyjny, czyli prezentacja głównego bohatera imprezy. Kiedy uczestnicy nasycili zmysły nowym Pajero, mogli z czystym sumieniem wziąć udział w przygotowanym poczęstunku.
Przygotowano również kilka atrakcji dla fanów rajdów terenowych, a w szczególności Rajdu Dakar. Oprócz pokazu filmów prezentujących możliwości w terenie, zarówno drogowego Mitsubishi Pajero jak i wyczynowego Pajero Evolution (wersji MPR13, która weźmie udział w przyszłorocznym Dakarze), fani sportów motorowych mogli obejrzeć i dotknąć oryginalny kombinezon rajdowy, w którym startował jeden z kierowców Mitsubishi – Stéphane Peterhansel oraz trofeum, które otrzymała załoga Alphand/Picard za zwycięstwo w Rajdzie Dakar 2006. Po obejrzeniu samochodu na żywo część gości zainteresowała możliwość kupna nowego Pajero. Z pewnością ucieszył ich fakt, że będą mogli to zrobić już niedługo. Nowe Mitsubishi Pajero pojawi się w polskich salonach już w drugiej połowie listopada 2006 r.
autor: Bstok.pl
Źródło Mitsubishi

Reklama