Reklama

Polska od kuchni. Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich

150 tysięcy uczestników, 30 tysięcy porcji regionalnych przysmaków oraz występy największych gwiazd – rozpoczyna się ogólnopolski Festiwal Polska od kuchni! W województwie podlaskim festiwal odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca br. w Muszli Koncertowej w Łomży. Wydarzenie wspiera samorząd województwa.


To wyjątkowe wydarzenie przygotowane, by podkreślić jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje. Na każdym z festiwali czeka na uczestników pyszne jedzenie, ogromna porcja wiedzy, świetna zabawa, niezapomniane przeżycia i ciekawe nagrody.  

W programie łomżyńskiego festiwalu m.in.:

  • rywalizacje kół gospodyń wiejskich. Na zwycięskie koła czekają wartościowe nagrody.
  • pokazy i warsztaty kulinarne prowadzone przez znanych szefów kuchni, w trakcie których będzie można poznać najlepsze przepisy i najciekawsze tajniki kulinarne ulubionych mistrzów kuchni.
  • różnorodne warsztaty oraz panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów w specjalnie wydzielonych strefach.
  • jarmark produktów regionalnych, podczas którego będzie można zaopatrzyć się w świeże, pachnące, sezonowe warzywa i owoce, wysokiej jakości wyroby spożywcze lokalnych producentów oraz piękne rękodzieła regionalnych rzemieślników.
  • spotkania z gwiazdami i celebrytami.
  • a na zakończenie festiwalu wyjątkowe koncerty. Wystąpią m.in. Daria, Andrzej Rybiński, Kapitan Folk, Łobuzy, Topky, Milano, Dagmara Bryzek i wiele innych.

Finał festiwalu odbędzie się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia. Festiwal został objęty Patronatem Honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

źródło: festiwalpolskaodkuchni.pl
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Reklama

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama