Reklama

Polska i białoruska młodzież strzelecka realizowała wspólny projekt.

Projektu „Polsko-Białoruska wymiana młodzieży” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży strzelcy z Kalibra Białystok mieli możliwość współpracy z młodzieżą z Białorusi.  Celem projektu było przeprowadzenie wzajemnej wymiany młodzieży. Było to kontynuowanie współpracy pomiędzy Klubem Sportowym Kaliber Białystok a klubem Dynamo Grodno oraz „Neman” Grodno oraz rozwijanie  dotychczasowych działań.
We wrześniu 11 zawodników i 2 trenerów z Kalibra wyjechało do Grodna. Wzięli udział w zawodach sportowych „O Puchar Mistrzów Olimpijskich”. Razem z białoruskimi strzelcami walczyli na stanowisku, a potem realizowali program społeczno-kulturalny, który pozwolił w efektywny i interesujący sposób poznawać się wzajemnie. W trakcie tego wyjazdu młodzież polska mogła poznawać piękno miasta, zapoznać się z jego kulturą i historią.

W ramach wymiany 22 zawodników i 3 trenerów z Grodna przyjechało do Białegostoku. Podczas ostatnich ciepłych dni zorganizowaliśmy wspólną wycieczkę po Białymstoku, która  pozwoliła zaprezentować nasze piękne miasto. Zwiedziliśmy Kościół św Rocha, Pałac Branickich.  Byliśmy w Muzeum Wojska, gdzie młodzież oczywiście najbardziej zainteresowana była zabytkową bronią. Wzięliśmy również udział w zajęciach integracyjnych, gdzie w trakcie wspólnych gier i zabaw mogliśmy się lepiej poznać. Wszyscy wystartowali też w zawodach strzeleckich, podczas których  mogli się przekonać, że będąc rywalami na stanowisku mogą jednocześnie przyjaźnić się, wzajemnie sobie kibicować i dobrze się bawić.
Był to świetny projekt, który pozwolił młodzieży poznać nowe zalety uprawiania sportu i na pewno zaowocuje jeszcze większym zapałem do treningów.
Jolanta Jarczewska

Reklama