Reklama

Politechnika Białostocka zainicjowała kolejną edycję Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

– Nie wyobrażam sobie, aby samorząd podlaski nie uczestniczył w tak wspaniałym przedsięwzięciu. To inwestycja w naszą młodzież, w przyszłość regionu, dlatego bardzo się cieszę, że jesteśmy partnerem PUD – mówił marszałek.

Wyraził również słowa uznania dla uczelni, która ma świetnych specjalistów i bardzo dobre podejście do wychowywania młodych ludzi.

– I przyczyni się do tego, że diamentów w świecie nauki będziemy mieli jeszcze więcej – ocenił Artur Kosicki. – Chcemy, aby wielu młodych ludzi mogło z tej inicjatywy skorzystać.

Dlatego zadeklarował, że wsparcie z budżetu województwa zostanie w tej edycji zwiększone z 30 tys. zł do 45 tys. zł, a w nowym – 2023 r. ta kwota zostanie podwojona.

Połknąć „bakcyla” na przyszłość

PUD wspierają również miasta: Augustów, Białystok, Grajewo i Siemiatycze.

– To, że mamy takich partnerów, umożliwia realizację 14. już edycji tego przedsięwzięcia. Każda z nich miała swój program, coraz bardziej atrakcyjny. Mam nadzieję, że w tym roku przekroczymy już liczbę łącznie 1000 uczestników PUD – zapowiedziała prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej.

Dodała, że inicjatywa wpisuje się w misję uczelni, polegającą na kształceniu ustawicznym.

– Politechnika oferuje formy kształcenia dla osób od lat 3 do 103. A PUD to seria wykładów, warsztatów, zajęć interaktywnych, przygotowanych przez pracowników PB, przede wszystkim z myślą o młodych adeptach, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania techniczne. Najlepiej poznać uczelnię od środka, połknąć „bakcyla” na przyszłość – stwierdziła rektor.

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama