Reklama

Politechnika Białostocka z nowoczesnym kompleksem boisk

Zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw i mieści: boisko do piłki nożnej z mobilną trybuną, boiska do gry w siatkówkę plażową, park kalisteniczny, korty do tenisa i pierwsze w Polsce korty do squasha na świeżym powietrzu. Nowy kompleks sportowy Politechniki Białostockiej oficjalnie otwarto w poniedziałek, 3 czerwca. Władzom uczelni inwestycji pogratulował marszałek Łukasz Prokorym.


– Cieszę się bardzo, że tę ideę udało się zrealizować. Nie było to ani łatwe, ani szybkie, bo trzeba było zdobyć fundusze, a także wykonać obiekt w taki sposób, żeby spełniał najwyższe standardy, jeśli chodzi o uprawiane sportu – mówiła.

Dodała, że z obiektu będą mogli korzystać, oprócz studentów, pracowników uczelni i uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, także wszyscy mieszkańcy Białegostoku. Na terenie kompleksu będą również odbywały się zajęcia oraz treningi w ramach Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Białostockiej.

Modernizacja kompleksu boisk na kampusie Politechniki Białostockiej została zrealizowana przy wsparciu funduszy rządowych, a jej koszt wyniósł blisko 8,5 mln zł. Cały teren jest ogrodzony, oświetlony oraz wyposażony w monitoring i przystosowany do użytkowania również przez osoby z niepełnosprawnościami. 

W poniedziałkowym otwarciu uczestniczyli m.in. europoseł Tomasz Frankowski, wicewojewoda Paweł Krutul, wiceprezydent Białegostoku Tomasz Klim, przewodnicząca białostockiej rady miejskiej Katarzyna Jamróz, przedstawiciele Politechniki Białostockiej i innych białostockich uczelni, uczelnianych klubów AZS oraz wykonawcy projektu.

Cezary Rutkowski
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Michał Pawłowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama