Reklama

Politechnika Białostocka na Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022 w Warszawie

Uczniowie szkół średnich, doradcy zawodowi, nauczyciele i rodzice, odwiedzając stoisko Politechniki Białostockiej, pytali o kierunki studiów, zasady rekrutacji, koszty utrzymania w Białymstoku, możliwości zakwaterowania w akademikach, a także rozwój studentów. Przedstawicielki Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji Politechniki Białostockiej oraz Działu Promocji Politechniki Białostockiej wyjaśniały odwiedzającym stoisko, na jakich zasadach uczelnia przyznaje stypendia, jakie szanse rozwoju daje działalność w kołach naukowych oraz w jaki sposób można studiować za granicą w ramach programu Erasmus+.

Podczas XXXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2022 organizatorzy ogłosili wyniki konkursu Genius Uniwersitatis na najlepsze kampanie kreatywne szkół wyższych. W kategorii „wydarzenie” główną nagrodę zdobył Wydział Architektury Politechniki Białostockiej. Kapituła konkursu pod przewodnictwem Artura Krajewskiego doceniła East Design Days. Dla młodych ludzi, kandydatów i studentów z kierunków architektura, architektura wnętrz i grafika, East Design Days to ważna inspiracja i szkoła, jak tworzyć projekty piękne i użyteczne. To także dowód na to, że Wydział Architektury Politechniki Białostockiej jest miejscem wspierającym kreatywne działania.

Salon Edukacyjny Perspektywy 2022 to dla młodych ludzi, którzy stoją przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej, wspaniała okazja, by w jednym miejscu spotkać się z reprezentantami wielu uczelni. Na terenie Centrum EXPO XXI w Warszawie swoją ofertę edukacyjną prezentowało blisko 60. szkół wyższych. Tłumy odwiedzających i dwa dni wypełnione rozmowami o tym, jak może wyglądać przyszłość młodych ludzi, okazały się doskonałą okazją do promocji Białegostoku, jako silnego ośrodka akademickiego, miasta wspierającego rozwój studentów i idealnego do studiowania.

źródło: Politechnika Białostocka
red.: Paulina Tołcz
fot.: Agnieszka Sakowicz-Stasiulewicz/Politechnika Białostocka

Reklama